BenQ Mobiuz Monitörler Görsel ve Ses Performansını Yeni Bir Seviyeye Taşıyor

BenQ Mobiuz Monitörler Görsel ve Ses Performansını Yeni Bir Seviyeye Taşıyor

Benq Mobiuz Akıllı HDRi Teknolojisi, Özel treVolo Ses Teknolojisi, Seçkin Göz Sağlığı Teknolojisi ve Oyun Optimizasyonlarını Tek Bir Seride Birleştiriyor.

İstanbul, Türkiye 12 Kasım 2020: Monitör teknolojilerinin önde gelen küresel yenilikçisi BenQ, yeni MOBIUZ oyun monitörleri serisinin ilk modelleri olan EX2710 ve EX2510’un 2020 Kasım ayından itibaren ülkemizde de satışa sunulacağını duyurmaktan mutluluk duymaktadır.

Mobiuz serisi en yetkin oyun monitörünü sunmak için sürükleyici HDRi teknolojisinden faydalanmakta. Aynı zamanda MOBIUZ amaca yönelik tasarlanmış treVolo hoparlörlerden de yararlanmakta. Cezbedici oyun içi görseller, ses ve kontrol geliştirmelerinin yanı sıra tescilli BenQ Eye-Care göz sağlığı teknolojisi ile zenginleştirilmiştir.


Akıllı HDRi ve ünlü treVolo ses ekibimiz tarafından özel olarak tasarlanmış hoparlörler ve özel performans yenilikleri, sadece eğlenmenizi sağlamakla kalmıyor. Aynı zamanda kendinizi oyun dünyasının sunduğu her şeye tamamen kaptırmanızı sağlamayı hedefliyor. Ustaca dizayn edilmiş oyun özelliklerini benzersiz göz sağlığı teknolojimiz Eye-Care ile birleştiriyoruz. Diyerek Mobiuz’un sunduğu sürükleyicilik deneyimine dikkat çekti.

Zenginleştirilmiş Sürükleyicilik

Ayrı olarak entegre edilmiş bir ışık sensörü kullanan EX2710 ve EX2510, ortamdaki ışık seviyelerini aktif olarak algılar ve neredeyse kusursuz ayrıntılara sahip HDR görüntüler üretmek için ekrandaki içeriği analiz eder. BenQ’ya özel HDRi teknolojisi, parlak alanlarda bulunan ince ayrıntıları korurken ekranın karanlık bölgelerinde bulunan gölgeli detayları ortaya çıkarmak için mükemmel kontrastla benzersiz bir netlik sağlar.

Çarpıcı renk yoğunluğu, denge ve doygunluk üreten BenQ MOBIUZ Serisi, oyuncuları görsellikten ödün vermeden zengin bir şekilde işlenmiş oyun içi evrenlere çekiyor.

MOBIUZ oyun monitörleri kullanıcılarına eşsiz bir ses deneyimi sunabilmeyi hedeflemekte. BenQ’nun treVolo ses mühendisleri tarafından tasarlanan 2 adet 2.5 Watt özel üst düzey hoparlörler bulunduruyor.

BenQ Heyecan Verici Tasarımlar

Mobiuz serisi farklı tarzdaki oyunların gereksinimleri için ayrı ayrı özelleştirilebilir durumda. Mobiuz monitörler yüksek görsel performans sağlayan ve 20 seviyeden oluşan Light Tuner teknolojisini kullanıcılarına sunamkta. Ayrıca oyuncuların karanlıkta kalan oyun içi obje ve detayları net şekilde ayırt edebilmesi için Black eQualizer teknolojisi de kullanılmakta. Sezgisel Senaryo Haritalama özelliği, giriş kaynağı değiştirildiğinde daha önceden bu giriş kaynakları için tercih ettiğiniz favori ayarlarınızı otomatik olarak seçer. Hızlı OSD ön ayarları ve 5 Yönlü Navigatör kumanda kolu, bu oyun geliştirmelerine zaman kaybetmeden kolay erişim sağlar.

Özellikle FreeSync Premium’un inanılmaz derecede hızlı tepki performansına ek olarak, MOBIUZ, akıcı, pürüzsüz hareket için görüntü yırtılmaları ve takılmayı ortadan kaldıran Değişken Yenileme Hızı (VRR) teknolojisini ve 1ms MPRT tepki süresinin yanı sıra 2ms GtG tepki süresi özelliğine sahiptir.

Bu sayede yüksek fps sağlayan oyunlarda renk ve görüntü detayları oyunculara daha akıcı bir şekilde sunmaktadır.

BenQ Eye-Care teknolojisinin de desteği ile yeni BenQ MOBIUZ EX2710 ve EX2510 oyun monitörleri, bir yandan mükemmel derecede bir sürükleyicilik sunarken bir yandan da göz sağlığınıza dikkat ediyor.

BenQ MOBIUZ EX2510 ve EX2710 hakkında daha fazla bilgi almak için websitemizi ziyaret edebilirsiniz;  
EX2510: https://www.benq.com/tr-tr/monitor/gaming/ex2510.html
EX2710: https://www.benq.com/tr-tr/monitor/gaming/ex2710.html

BenQ Corporation Hakkında:

“Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life”, yani “hayata keyif ve kalite katmak” şirket vizyonu ile kurulan BenQ Corporation tüketicilerin yaşamlarının her alanını zenginleştirmeyi hedefleyen, dünya çapında lider bir teknoloji ve çözüm üreticisidir.

Bu vizyonu gerçekleştirmek için şirket, insanlara en iyi yaşam tarzını sağlama, verimliliği artırma, daha sağlıklı hissetme ve öğrenmeyi daha iyi hale getirme umuduyla günümüz insanı için en önemli olan şeylere, yani yaşam tarzı, iş, sağlık ve eğitime odaklanmaktadır.

Bu kapsamda ürünler, dijital projektörler, monitörler, interaktif geniş formatlı ekranlar, dijital kameralar ve mobil bilgi işlem cihazları ve aydınlatma çözümlerini kapsayan, insan odaklı ürünler ve gömülü teknolojilerden oluşan geniş bir portföyü içerir.

 BenQ Group Hakkında:

BenQ Group, 100,000’den fazla çalışanın birleşmiş iş gücüne sahip, 30’dan fazla ülkede çeşitli endüstrilerde çalışan 20’ye yakın bağımsız şirketten oluşan, 22 milyar dolar’ın üzerinde bir “güç merkezi”dir.

Group’un her üyesi, kendi alanında tanınmış bir liderdir, böylece BenQ Group’un büyük kaynaklarına, geniş Ar-Ge’sine ve farklı stratejik güçlerine katkı sağlar. Her şirketin kendi alanında güçlenmesine katkı sağlayarak, yatay pazarlarda gerçek bir ölçek yaratan BenQ Group, şu sektörlerde dünya sınıfı çözümleriyle rakipsiz bir yeteneğe sahiptir:

TFT-LCD, yeşil enerji, kaliteli kimyasal ve gelişmiş materyaller, aydınlatma, IC tasarımı, hassas parçalar, sistem entegrasyonu, markalı işletmeler ve hizmetler. Group, uzun ömürlü “Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” vizyonunun paylaşan karlı ve sürdürülebilir işletmelerle çalışmaktadır.

Daha fazla bilgi için:

Öyke Can Asaad

Esports Marketing Executive

can.asaad@benq.com,

İlginizi çekebilir: BenQ ZOWIE Yeni Jenerasyon Espor Oyun Monitörlerini Sunar

Avatar
Yazar ayisakal

Bir yorum yap.

Tıkla ve yayına katıl.
Takip etmek için tıklayın.