Pi Case 40 Cooler Master Tarafından Duyuruldu

0

İnanılmaz derecede başarılı geçen bir Kickstarter kampanyasından sonra Cooler Master, Avrupa ve ABD pazarına birinci sınıf Raspberry Pi 4 kasası olan Pi Case 40 ’ı sunuyor.

Cooler Master’ın 2 Başarılı Kickstarter Kampanyası

Pi Case 40, Cooler Master’ın 2 başarılı kickstarter kampanyası olmayı başardı. Başlangıçta mütevazı ve kullanıcı dostu olarak yola çıkılankampanya, hızla bir yarışa dönüşerek başlangıçtaki hedefin %3500’üne 1 saatten kısa bir sürede ulaştı.

Destekçileri sayesinde Cooler Master, Pi Case 40 ve Raspberry Pi 4 için özel yazılım olan açık kaynak kodlu Pi Tool’u da geliştirdi. Pi Toolkullanıcıların Raspberry sıcaklıklarını, Pi Case 40 kontrol tuşunu kontrol etmelerini ve hız aşırtma yapabilmelerine olanak sağlıyor.

Pi Case 40

Pi Case 40, Raspberry Pi profesyonelleri için uzun ömürlü birinci sınıf bir muhafaza sağlar. Raspbery Pi monte edildiğinde Pi Case ile birlikte sistem daha yüksek saat hızlarına fana ihtiyaç duymadan ulaşabilir.

Özel termal tasarımı sayesinde Pi Case 40, aktif soğutmaya sahip rakiplerinin performans seviyesine pasif soğutma ile ulaşabilir.

Kasa içeriğine dahili olarak gelen bir 90 derece bağlantı adaptörü sayesinde daha estetik bir yapısağlanırken, Raspberry bağlantılarını daha güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Pi Tool

Pi Tool, Pi Case40 için resmi yardımcı yazılım programıdır ve daha fazla işlevsellik sağlamak için tasarlanmıştır. Bu program kullanıcıların önceden ayarlanmış hız aşırtma profillerine erişmesine olanak tanır. Bu profiler muhafazanın termal performansına dayalı olarak test edilmiş ve doğrulanmıştır. Pi Tool ayrıca sistem değerlerinin izlenmesini ve kasada bulunan düğmeye özel işlevler atanmasını sağlar.

Pi Tool, Raspberry Pi OS üzerine kurulabilir ve tamamen açık kaynak kodludur. Kullanıcı işlevleri özelleştirebilir ve uygulayabilir. Pi Tool’a buradan ulaşabilirsiniz.

Programlanabilir Güç Tuşu

Pi Case40, Raspberry Pi’nin güç kaynağını çıkartmaya gerek kalmadan açıp kapatmanızı sağlayan güç tuşu ile gelir.Bu güç düğmesi Pi Tool ile yapılacak basit bir kod değişikliği ile farklı bir eylem için yapılandırılabilir.

Kolay Erişilebilir IO Portları

Pi Case40, GPIO bağlantılarını 90 derece döndürmeye olanak tanıyan bir aparat ile birlikte gelir ve kasanın yankapağından bu portlara kolayca erişilebilir. Aynı zamanda kullanılmadığında güvenlik amaçlı kapalı tutulmasını sağlayan kauçuk bir kapağa sahiptir.Bu kapak kabloların dışarı yönlendirilmesini sağlayan bir açıklığa da sahiptir.

Pasif Soğutmalı Alüminyum Yapı

Pi Case 40’ın alüminyum yapısı, Raspberry Pi’nin fan gerektirmeden serin ve performanslı çalışmasını sağlar.İçerisinde yer alan pasif soğutma bloğu daha yüksek GPU ve CPU frekanslarına izin verir.

Evrensel Montaj

Kutu içeriğine dahili olarak gelen 4 VESA/Duvar monte aparatı ile Raspberry Pi yapınızı dileriğiniz alana veya monitöre monteedebilirsiniz.

Hareket Halinde ki Kullanıcılar için Tasarlandı

Pi Case 40’ın kompakt ve sağlam yapısı, hareket halinde kullanımda Raspberry sisteminizi darbelerden, küçük sıvı sıçramalarından ve tozdan korur.

İlginizi çekebilir: Assasin’s Creed Valhalla Excalibur Greatsword Nasıl Elde Edilir?

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version