İlk önce PS4‘e özel olarak piyasaya sürülen Detroit: Become Human, bir süre sonra PC sürümüyle tekrar karşımıza çıkmıştı. Kısa süre içerisinde Hikayesi ve yapay zeka karekterleri olan “Marcus, Kara, Connor” ile büyük dikkat çekmeyi başarmış, oyunculara kendi kararlarını birbirinden farklı ve çarpıcı hikaye sonlarına ulaşmalarını sağlamışlardı.

David Cage birbirinden farklı sonlar için Detroit: Become Human‘ın kendi üzerinde büyük etki bıraktığını dile getirdi. Aynı zamanda oyun için 300 karakter tasarladıklarını, 65 bin seçenek ve karar eklediklerini, 30 bin çekimi 360 günde bitirdiklerini ve bunların yapılabilmesi için gerekli olan senaryonun tam 4 bin sayfa yazılmış olduğunu söyledi.

Cage oyunun arkasında büyük bir emek harcandığına dikkat çekti. Oyun geliştirilirken ve bittikten sonra, Aristoteles, Plato ve Nietzsche gibi bazı filozoflarların kitaplarını okuduğunu söyledi. İnsanların kendi hakları için savaşmaları konusunda neyin doğru veya yanlış olduğunu bulmaya çalıştığını belirten Cage, bunlarla birlikte dünya ve insan tarihini merak etmeye başladığını açıkladı.

Eğer sizde Detroit: Become Human oynadıysanız, oyun içerisinde ne gibi önemli kararlar aldınız ve sizi en çok şaşırtan olay yada olaylar nelerdi? Bunların yanı sıra oyun sizin düşüncelerinizi değiştirdi mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz