Capcom’un yaptığı öfke patlamalı oyun : Asura’nın öfkesi

Capcom’un yaptığı öfke patlamalı oyun : Asura’nın öfkesi

Batı için God of War ne kadar iyi ise, Doğu içinde öfkenin tanımını tekrardan göreceğimiz Asura’s Wrath o kadar iyidir.

Bilindik oyun türlerinin ve yapılarının dışına çıkan ve bunu başarılı bir şekilde gerçekleştiren Asura’s Wrath dikkat çekmeye devam ediyor. Asura’s Wrath Asya pazarının God of War’ı olmak için küçük ama emin adımlar ile yola koyulmuş durumda.

Asura’s Wrath her şeyden önce iyi bir hikaye yapısına sahip. oyun esnasında yönetmiş olduğumuz karakterin öfke patlamalarına ara ara tanık oluyoruz. Oyunun yine uzayda geçen yapısı da bir hayli ilgi çekici. Oyunun sahip olduğu hikaye yapısı ise size bol bol ihanete uğramış hissi veriyor. Oyunda yer alan bu ve bunun gibi etmenler oyuncunun oyunda kalmasına ve oyunu merak etmesine katkıda bulunuyor. oyunun oynanışı ise pek çok kişi tarafından beğenilmiş durumda. Özellikle oyunda yer alan çeşitli kombolar oynanışa büyük oranda çeşitlilik katarken, yine bu kombolar bir yandan da oyundaki eğelene seviyesini yukarı çıkarıyor.

Asura’s Wrath CyberConnect2 tarafından geliştirilen ve Capcom tarafından yayınlanan bir aksiyon video oyunudur. Asura’s Wrath ilk olarak 2010’daki Tokyo Game Show’da duyuruldu. Oyun duyurulmasının ardından Şubat 2012’de dünya çapında piyasaya sürüldü. Asura’s Wrath, PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One ve PlayStation Now aracılığıyla PlayStation 4 ve Pc platformlarında oynanabilir.

Hikaye nasıl ilerliyor?

Capcom çatısı altında yayınlanan oyunun hikayesi 12.000 yıl önceye dayanıyor. Asura’s Wrath’in konu aldığı temel hikaye ihanete uğrayan yarı tanrı Asura’nın macerası. Oyunda Asura cennetten atılan bir yarı tanrı olarak tasvir edilmekte. Hikayenin başlangıcında Asura karısını ve kızını diğer tanrıların hayalini kurduğu bir güç planına kaptırır. Bunun üzerine Asura kendisini asırlar sonra öfkesinin katıksız gücüyle dirilmiş bir halde bulur.

Hayata tekrardan geri dönen Asura, zaman ve eski dostlarının nasıl bir dünya karmaşası yarattığını gördüğünde, öfkeye boğulur. Bu noktadan sonra oyun bize muhteşem şiddet sahnelerine tanık olma imkanı veriyor. Oyun içerisinde şaşırtıcı pek çok öğe göreceğiniz su götürmez bir gerçek. Asura en yüksek seviyede ki öfkesine ulaştığında ise şeytan formuna bürünüp siyah renge dönüşüyor ve uzay gemilerini paramparça ediyor.

Oyunda yer alan hikaye örgüsü gereğince Asura, ona her kim ihanet etmiş ise bir bir tüm dostları da dahil olmak üzere yok ediyor.

Asura,dövüş sırasında kollarını kaybederken

Oynanabilir Bir Diğer Karakter: Yasha

Yasha , aslında Asura’nın kayınbiraderidir. Ancak Yasha kendini bir tanrı olarak görmektedir. Oyun içerisinde Asura ile Yasha’ya karşı 3 defa mücadele veriyoruz. Şunu belirtmek isterim ki  Yasha, Asura’ya göre çok daha hızlı ve güçlü hissettiriyor. Oyun içerisinde Yasha’nın kontrolü oyuncuya Asura’nın kontrolünü kaybettiğimiz anda veriliyor. Asura oyun esnasında pek çok şeyi yanlış yaptığını fark eder ve ana karakterle iş birliğini içerisini girip Deus’u yok eder. Deus ise asura’ya ilk ihanet eden kişilerden biridir.

Yasha

Capcom Oyunun orijinal müziklerini Chikayo Fukuda isimli bir sanatçıya yaptırmış. Ayrıca Asura’s Wrath sahip olduğu ek paketler ile de oyuncuları menun etmeyi başarmakta. Oyunda Standart karakterlerin yanı sıra Street fighter’dan tanıdığımız Ryu ve Akuma karakterleri ile de dövüşebiliyoruz.

Asura ve Ryu

İlginizi çekebilir : Marvel Evreni İleri Bir Tarih’e Erteleniyor

Uğur Yeniaras

Oyunsever, Gamelisher bünyesinde yazar

Bir yorum yap.

Tıkla ve yayına katıl.
Takip etmek için tıklayın.