Gamex 2019 Kapılarını 5- 8 Eylülde Açıyor

Gamex 2019 Kapılarını 5- 8 Eylülde Açıyor

Türkiye’nin en büyük uluslararası dijital oyun ve eğlence fuarlarından biri olan Gamex 2019, 5 – 8 eylül tarihleri arasında Tüyap Fuar Ve Kongre Merkezi’nde konuklarını ağırlayacak. Fuarda, sevdiğiniz yayıncılar ve youtuberlar ile bir araya gelebilme imkanının yanı sıra; oyun ve eğlence sektörünün önde gelen markaların ürünlerini inceleyebilir, farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Peki bizleri fuarda neler bekliyor?

Gamex 2019’da Bizleri Neler Bekliyor?

Cosplay Yarışması

Cosplay nedir?

Anime, film, oyun, kitap ve çizgi roman kahramanlarının çeşitli aksesuarlar, makyajlar ve kostümler kullanılarak karakter taklitlerinin yapıldığı performans sanatıdır.

Yarışmada Sizleri Ne Bekliyor?

Oyun karakterlerinin yada anime karakterlerinin ağırlıkla taklit edildiği yarışmalarda, neredeyse gerçeğine yakın taklitlerle performans gösteren ve yarışan sanatçıları görebilirsiniz.

Turnuvalar

Gamex fuar katılımcılarının gerçekleştirdiği birbirinden farklı ve rekabetçi Espor turnuvalarına katılabilir, kendinizi gösterebilirsiniz. Ödüllü turnuvalardan da yararlanmayı unutmayın.

Geek Bazaar

Geek Bazaar, katılımcı firmaların, çoğunlukla el yapımı ürünlerini, stantlarda sergiledikleri ve satışa çıkardıkları bir alan. Bu stantlarda genellikle oyun, dizi, sinema, anime kahramanlarının figürlerini, aksesuarlarını, posterlerini, koleksiyon ürünlerini ve kıyafetlerini bulabilirsiniz.

Drone & Robot Yarışları

Gamex 2018’de katılımcıların beğenisine sunulan yarışmaların bu senede fuarda kendine yer etmesini bekliyoruz. Devasa alanlarda sanki bilim kurgu filmlerinden fırlamışcasına drone ve robotların birbiri ile kıyasıya mücadelesine tanıklık edebileceksiniz.

Indie Game Alanı

Ağırlıklı yerli oyun yapımcıların ağırlandığı bu alanda bağımsız oyun geliştiricilerinin geliştirdiği oyunlara göz atabilir ve onlara destek verebilirsiniz. Büyük zorluklarla oyun geliştirmeye çalışan insanların Türk oyun endüstrisine katkı sağlayabilmeleri için siz katılımcıların desteğine tam anlamı ile ihtiyaçları var.

Konferanslar

Oyun sektörünün başındaki insanlarla yapılan söyleşiler ile bağımsız oyun yapımcılarına destek sağlanmakta. Oyun geliştiricilerinin konferanslarının yanı sıra yayıncılar, espor takımları, çizgi roman çizerleri, yazarlar ve iş dünyasının ileri gelenlerinin konferansları ile, onların deneyimlerini dinleyip onlarla tanışma ve sorularına cevap bulma imkanı sağlanmış oluyor.

Devasa Katılımcılar

Ve tabii ki her Gamex’in olmazsa olmazı devasa katılımcı firmalar. Oyun dünyasında yer etmiş ve herkesin beğenisini toplamış markaları ve oyun geliştiricilerini orada görme imkanına erişiyoruz. Markaların fuar boyunca yaptığı etkinliklere katılım yaparak eğlencenize eğlence katabilirsiniz. Yapılan bu etkinliklerde çoğunlukla sevdiğiniz yayıncılarla bir araya geliyor, oyun oynuyor yada arkadaşlarınızla arkanıza yaslanıp canlı olarak sevdiğiniz yayıncıların kapışmasını izleyebiliyorsunuz.

Avatar
Yazar ayisakal

Bir yorum yap.

Tıkla ve yayına katıl.
Takip etmek için tıklayın.