COVID-19 bazı anime projelerinin ertelenmesine sebep olsa da yapımcılar yeni yapımlar sunabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. 2020 Yaz sezonunda çıkacak 13 animeye şöyle bir bakalım.

Anime yapımı zordur, özellikle COVID-19’un gecikmelere sebep olduğu bu dönemde daha da zordur. Endüstri içerisindeki birinin verdiği röportajda mevcut şartların “yapım sürecinin iki kat, dublaj sürecinin ise üç kat uzamasına” sebep olduğu geçmekte. Yine de yapımcılar ellerinden gelen her şey ile 2020 Yaz sezonu için animeler çıkartmaya devam ediyorlar. Yaz sezonunda yayınlanacağı kesinleşen 13 anime var. Bunların bazıları tamamen yeni bazıları Bahar sezonunda ertelenen seriler bazıları ise Bahar sezonunda yayınlanmış olsa da Netflix’de uluslararası olarak yayınlanacak seriler.

BNA: Brand New Animal

2022 yılı içerisinde çıkışını yapacak Cyperpunk: Edgerunners animesinin de yapımcılığının yapan Studio Trigger’ın 30 Haziran’da Netflix’de çıkışını yapacak yeni serisi. Little Witch Academia’nın yaratıcısı Yoh Yoshinari’nin yönettiği BNA, Trigger sevenlerin aynı üst düzey animasyonlarına sahip olacak. BNA Michiru adında bir tanukiye (rakun) dönüşmüş liseli bir kızı anlatıyor. İnsan toplumundan kaçan, kendisi gibi beastmen (hayvan-insan) olanların sığınmak için gittikleri Anima Şehrine gitmesini anlatıyor.

Japan Sinks: 2020

Masaaki Yuasa’nın en yeni animesi Japan Sinks: 2020 çıkışını 9 Temmuz’da Netflix’de gerçekleştirecek. Bir bilim kurgu romanını temel alan eserin hikayesi Tokyo’da gerçekleşen bir depremi ve Mutō ailesinin depremde Tokyo’dan kaçmaya çalışmasına odaklanıyor. Normalde 2020 Tokyo Olimpiyatlarının hemen sonrasında çıkışını gerçekleştirmesi planlanıyordu.

Great Pretender

Great Pretender, Japonya’nın en büyük dolandırıcılarından Edamura Masato ve partneri Kudo’nun Fransız Laurent Thierry’i kandırmaya çalışırken asıl kandırılanlarının kendileri olduğunu anlamalarını konu alıyor. Wit Studio’nun yapımcılığını yaptığı seri, Yuko Kobari ve Yūsuke Takeda’nın yüksek doygunluktu renk tasarımları ve arka plan çizimleri ile Evangelion’un karakter tasarımlarını da yapmış olan Yoshiyuki Sadamoto’nun karakter tasarımlarına sahip. 2 Temmuz’da ilk bölümüyle çıkışını yapmakta.

The Misfit Of Demon Academy

Asıl çıkış tarihi Nisan’da olan serinin çıkışı 4 Temmuz’a ertelenmişti. The Misfit of Demon Academy, iblis lordu Arnos’u konu alıyor. Arnos uzun nesiller süren savaşlar geçirmiş ve bu olumsuzlukların etkisiyle yorulmuş ve huzurlu bir yaşam aramaktadır. Bu sebeple binlerce yıl ötesindeki bir zamana kendisini reenkarnasyon geçirtmiş, lakin geldiği bu geleceği kendisi için fazla barışçıl ve neslini büyü kudretinden yoksun halde bulmuştur.

Gibiate

Gibiate, dünyanın “Gibier” adında, insanları yaşlarına, cinsiyetlerine ve milletlerine göre canavarlara dönüştüren bir virüs salgınının olduğu 2030 yılında geçmektedir. Samuray Sensui Kanzaki ve Ninja Kenroku Sanada bir zaman yolculuğu ile Edo döneminden bu post-apokaliptik geleceğe gelirler. Bu samuray-ninja ikilisi çok geç olmadan önce düşmanların üstesinden gelmek, tedaviyi bulmak ve insanlığı kurtarmak zorundadır. Gibiate, Final Fantasy serisindeki işleriyle bilinen Yoshitaka Amano’nun karakter tasarımlarına sahip. Ayrıca Japon oyuncak bebek yapımcısı Üçüncü Mataro Kanabayashi, demirci Kunihisa Kunihisa ve hattat Sisyu gibi özel sanatçılar da bu yapımda görev alıyor. Çıkış tarihi 15 Temmuz.

 Monster Girl Doctor (Monster Musume no Oishasan)

Canavar kız serilerini sevenlerin açlığını giderecek yeni bir seri geliyor. Asla korkma çünkü yaralarını dikip seni iyi hissettirecek Monster Girl Doctor burada. Yoshino Origuchi’nin roman (light novel) serisinden uyarlama olan seri insanların ve canavarların birlikte yaşadığı Lindworm şehrinde geçmekte. Kahramanımız Dr. Glenn, canavar kızların yaralarıyla ilgilenen bir kliniği işletiyor. Bir harem serisi uzmanı olan yönetmen Yoshiaki İwasaki’nin bu serisi 4 Temmuz’da yayına giriyor.

Sword Art Online: Alicization – War Of Underworld 2. Sezon

Orijinal yayın tarihi 25 Nisan olan Sword Art Online: Alicization War of the Underworld animesinin ikinci kısmı ne yazık ki COVID-19 yüzünden ertelenmişti. Çok şükür erteleme miktarı çok uzun değildi ve 11 Temmuz’da yayına girecek. Sword Art Online serisinin üçüncü sezonunun (Alicization) ikinci kısmının ikinci bölümü olacak olan bu sezon sevenlerini doyuracaktır.

No Guns Life 2. Sezon

Bir cyberpunk suç serisi olan No Guns Life geri döndü. İlk kısmı 2019 sonbaharında yayınlanan serinin ikinci kısmı normalde Nisan ayında çıkacaktı lakin Temmuz’a ertelenmek zorunda kaldı. No Guns Life, eski hayatına ait hatıralardan noksan silahlı bir adam olan Juzo İnui’yi anlatıyor. Juzo, Berühren Corporation şirketinin ve Extended adıyla bilinen robotik parçaların gizemini çözmek için şehirde dolaşıp durmaktadır. Ghost in the Shell’deki işi ile bilinen müzisyen Kenji Kawai’nin müzikleri ve Overlord’un yönetmeni Naoyuki İtou’nun yönetimiyle 10 Temmuz’da karşımıza çıkacak.

My Teen Romantic Comedy SNAFU 3. Sezon

(Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteriu. Kan)

Sevilen seri 5 yıllık aranın ardından geri dönüyor. Hikâye, öğrencilere ve kızlara hayat sorunlarında yardımcı olması için zorlanan yalnız lise öğrencisi Hachiman Hikigaya’nın adımlarını takip ediyor. Yönetmen Kei Oikawa ve karakter tasarımlarını yapmış Yuichi Tanaka dahil ikinci sezon yapımlarında çalışmış çoğu çalışan bu final sezonu için bir araya geldi. Normalde 9 Nisan’da çıkması gereken serinin üçüncü ve son sezonu 10 Temmuz tarihinde çıkacak.

Re: Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 3. Sezon

Re: Zero’nun ikinci sezonu sevenleri tarafından uzun zamandır beklenmekteydi lakin bu uzun bekleyiş sona ermek üzere. Subaru Natsuki başka bir dünyaya gönderilip orada gizemli bir gümüş saçlı elf kızı tarafından kurtarılıp ona âşık olur. Kendini giderek daha tehlikeli durumlara sokan Subaru, kendi ölümünü geri sarma gücüne sahip olduğunu ve olanları sadece kendisinin hatırladığını öğrenir. Normalde Nisan ayında yayınlanması gereken seri 8 Temmuz’a ertelendi ve iki parçaya bölündü. İlk parçası 8 Temmuz’da çıkacakken ikinci parçası 2021 Ocak ayında çıkması planlanmakta.

Fire Force 2. Sezon

(Enen no Shouboutai: Ni no Shou)

Atsushi Ohkubo’nun Fire Force anime serisi aksiyon dolu yeni sezonuyla geri dönüyor. Fire Force, iblislerce ele geçirilenlerin aleve dönüştükleri bir dünyada, bu alevleri söndürmeye çalışan itfaiyecileri konu alıyor. Böyle bir ekip Shinra adında iblis ateşiyle kendisini güçlendirme yeteneğine sahip birini ekibe alıyor. Serinin ikinci sezonu 4 Temmuz’da başlıyor.

Deca-Dence

Deca-Dence, Mob Psycho 100’ün yönetmeni Yuzuru Tachikawa’nın ellerinden çıkan yeni özgün bir seri. Hikâye, insanların kendilerini Gadoll adındaki neredeyse insanlığı yok etmiş olan bir yaşam formunun tehdidinden korunmak için Deca-dence adındaki hareketli kalelerde yaşadığı post-apokaliptik bir dünyada geçiyor. Seçkin yapım ekibiyle Deca-Dence bu yılın göz dolduran serilerinden biri olacaktır. 29 Haziran tarihinde yayınlanmaya başlayacak.

The God Of High School

The God of High School tartışmasız bu yazın beklenen en büyük başlığı diyebiliriz. Devasa turnuva bölümüyle, seri The God Of High School Turnuvasına katılan tekvando uzmanı ve bir liseli olan Jin Mori’nin en iyi dövüşçü olma arzusunu barındırıyor. Hikâye boyunca turnuvaya dostlar ve düşmanlar katılacak, bazıları güç arzularken bazılarının başka amaçları olacak. Turnuva boyunca gücü doğrudan tanrılardan alırken bu gizemli organizasyon hakkında bilgiler öğrenecekler. Ünlü manhwa serisinden uyarlanan anime serisinin çıkışı 6 Temmuz.

İlginizi çekebilir: League Of Legends ‘in Yeni Şampiyonu Lillia Karşınızda

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz