Bu yazımızda, Assassin’s Creed Valhalla ‘daki 11 Tabletin hepsini bularak Excalibur Greatsword ‘u nasıl elde edeceğiniz hakkında bilgiler içermektedir. Muhtemelen tarihteki en iyi bilinen efsanevi kılıç ve Kral Arthur’un efsanevi kılıcı olan Excalibur Greatsword , Eivor tarafından Assassin’s Creed Valhalla ‘da bulunabilir. Ancak onu elde etmek kolay olmayacak.

Efsaneler ilerledikçe, kudretli kılıç taşa dayanıyor, ancak saklandığı yeri bulsanız bile onu çıkarmak için kaderden daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Bu büyük kılıcı kendi adınıza talep etmek için, çoğu yalnızca Britanya Hazineleri olarak bilinen gizli mağaralarda bulunabilen 11 gizemli tableti avlamanız gerekecek. Diğer tabletler ise Eskiler Düzeni’ndeki en azılı fanatikler tarafından taşınır.

Aşağıda, her bir tableti araştırmak için bilgi ve bağlantıların yanı sıra kılıcın taşın içinde nerede bulunacağını öğreneceksiniz. Bir oyun sonu silahı olmasına rağmen, Britanya Hazinelerinin çoğu düşmanlar tarafından korunmadığından, Excalibur Greatsword ‘u 220 civarında bir güç seviyesinde elde etmek mümkündür, ancak her biri bir tableti koruyan üç güçlü Zealot ile başa çıkmada sorun yaşarsanız 300’e yakın olmanız önerilir.

Assasin's Creed Valhalla Excalibur Greatsword Nasıl Elde Edilir?
Yukarıdaki haritada her bir tabletin ve Excalibur Greatsword ‘un yeri belirtilmiştir.

Ayrıca aşağıdaki tabloda her tabletin bulunduğu bölgeler listelenmiştir.

Tablet AdıBölgeTabletin Yeri
Mysterious Hilt TabletEast AngliaGrime’s Grave
Mysterious Chessboard TabletCentCavern of Trials
Mysterious Halter TabletCentZealot Woden (Wandering)
Mysterious Horn TabletEssexeOld Cellar
Mysterious Chariot TabletEssexeZealot Heike (Wandering)
Mysterious Cauldron TabletSuthsexeSantlache Mine
Mysterious Knife TabletSuthsexeZealot Hrothgar (Wandering)
Mysterious Whetstone TabletSnotinghamscireDeoraby Spar Cavern
Mysterious Crock and Dish TabletEurvicscireWiccan’s Cave
Mysterious Mantle TabletHamtunscireRed Lichen Cavern
Mysterious Coat TabletHamtunscireWocig

Mysterious Hilt Tablet – Grime’s Grave, East Anglia

Excalibur Greatsword

East Anglia’nın tek tableti Britanya Hazineleri’nden biridir ve Grime’s Grave adlı bir yerde bulunmaktadır. Deod Nehri’nin hemen yukarısında, Grantebridgescire sınırı boyunca Doğu Anglia’nın kuzeybatı tarafında bulabilirsiniz. Tablet, mağaranın sonunda çok sayıda tencere ve nesnenin altında saklanan tek Britanya Hazinesidir.

Mysterious Chessboard Tablet – Cavern of Trials, Cent

Excalibur Greatsword

Britanya Hazineleri’nden biri ve Cent’te bulunabilen iki tabletten ilki. Yüksek bir noktanın olduğu uçurum noktasına giden yoldan uzak olmayan bölgenin, uzak doğu kesiminde bulunan Denemeler Mağarası’nda bulunmaktadır.

Mysterious Halter Tablet – Cent Zealot: Woden

Excalibur Greatsword

Cent’te bulunabilen iki tabletten ikincisi, Eskiler Düzeni’nin bir üyesi tarafından taşınır. Woden adlı Zealot tablet ile birlikte taşır ve 220’lik güç seviyesi, onu üçünün en zayıfı yapar ama daha az tehlikeli değildir. Sık sık bölgenin batı tarafındaki ana yollarda ve nehir boyunca kuzeydeki sınırlarda devriye gezer. Siz onunla iletişim kurmadan önce konumunu gösterebilecekleri için bölgedeki tüm yüksek noktaları güvence altına almanızı öneririz.

Excalibur Greatsword

Woden tek bir büyük kılıç taşır; bu, tek bir vuruşla bazı yıkıcı vuruşlar gerçekleştirebilirken, karşı saldırıları diğer Zealotlar kadar engelleyemediği için karşı saldırılara savunmasız olduğu anlamına gelir. Ölümle Fırça becerisini özellikle saldırılarından kaçmak ve onu cezalandırmak için kullanmak ya da zayıf noktalarına vurmak için yayınızla zamanı yavaşlatmak ve oklarla biberlemek onun işini kısa sürede bitirebilir.

Mysterious Horn Tablet – Old Cellar, Essexe

Excalibur Greatsword

Britanya Hazineleri’nden biri olan ve Essexe’de bulunabilecek iki tabletten ilkidir. Bu yer Eski Mahzen olarak bilinir ve Colcestre şehrinin hemen dışında, bölgenin doğu tarafında, şehir surlarının hemen güneydoğusunda, büyük bir su havuzunun altında bulunur.

Mysterious Chariot Tablet – Essexe Zealot: Heike

Excalibur Greatsword

Essexe’de bulunabilen iki tabletten ikincisidir. Eskiler Tarikatı’nın bir üyesi tarafından taşınır. Heike adlı Zealot bu tableti taşır ve güç seviyesi 250’dir ve bu onu geçilmesi zor bir düşman yapmaktadır. Genellikle bölgenin batı ve orta kısımlarındaki yollarda at sırtında devriye gezer. Siz onunla iletişim kurmadan önce konumunu gösterebilecekleri için bölgedeki tüm yüksek noktaları güvence altına almanızı öneririz.

Excalibur Greatsword

Heikie savaşta büyük bir kılıç ve kalkan taşır. Arka arkaya sayısız kombo saldırısı gerçekleştirir veya cirit atmadan önce sizi uzaktan flaş patlamalarıyla şaşırtır. Onunla dikkatli bir şekilde yüzleşmeniz ve onu, diğer askerlerin ona yardım edebileceği yollardan uzaklaştırmaya çalışmanız gerekecek. Şok sayacını büyük ölçüde azaltmak için kombo saldırılarını arka arkaya savuşturmaya odaklanın.

Mysterious Cauldron Tablet – Santlache Mine, Suthsexe

İngiltere Hazineleri’nden birinin bulunduğu yer olan Suthexe’de bulunabilen iki tabletten ilki. Santlache Madeni’nde, Crawleh kasabasının doğusunda Suthexe ile Cent arasındaki doğu sınırında büyük bir su havuzunun yakınında yer bulunmaktadır.

Mysterious Knife Tablet – Suthsexe Zealot: Hrothgar

Suthexe’de bulunabilen iki tabletten ikincisi, Eskiler Birliği’nin bir üyesi tarafından taşınır. Hrothgar adlı Zealot bu tableti taşımaktadır ve güç seviyesi 280’dir. Bu güç seviyesi onu, karşılaşacağınız üç Zealot arasında en güçlü olanı Yapmaktadır. Suthexe bölgesinin güney kesiminde (at sırtında değil), diğer tablet ile aynı bölgede devriye gezdiği bilinmektedir.

Hrothgar yalnızca bir Dane Baltası taşır, ancak bununla çoğu engellenemeyen inanılmaz derecede güçlü bazı saldırılar gerçekleştirebilir. Savunmasızlığı ve ve silahını ateşe verebileceği gerçeği, engelleme ve savuşturma için riske atmak yerine, saldırılardan tamamen kaçınmaya odaklanmak isteyebilirsiniz. Onun vuruşlarından sonra zamanı yavaşlatmak ve kendi başınıza karşılık vermek için Ölümle Fırça becerisini kullanın, ancak tüm dayanıklılığınızı harcamayın, aksi takdirde önemli olduğunda kaçamazsınız.

Mysterious Whetstone Tablet – Deoraby Spar Cavern, Snotinghamscire

Britanya Hazineleri’nden biri olan ve Snotinghamscire’da bulunabilen tek tablet. Hemthorpe kasabasının kuzeyinde ve biraz doğusunda Snotinghamscire ve Eurvicscire’ın uzak kuzey sınırındaki Deoraby Spar Mağarası’nın içinde yer almaktadır.

Mysterious Crock and Dish Tablet – Wiccan’s Cave, Eurvicscire

Britanya Hazineleri’nden biri olan ve Eurvicscire’da bulunabilen tek tablet. Wiccan Mağarası’nın içinde, önceki Britanya Hazinesi’nden çok uzak olmayan, sınırın doğusunda, Snotinghamscire’a, Elmet Manastırı’nın diğer tarafındaki büyük bir gölün üzerinde yer almaktadır.

Mysterious Mantle Tablet – Red Lichen Cave, Hamtunscire

İngiltere Hazineleri’nden biri olan Hamtunscire’da bulunabilecek iki tabletten ilki. Kuzeydoğu tarafında Wincestre bölgesi ve kentin doğu girişinin hemen dışında Kızıl Liken Mağarası içinde yer almaktadır.

Mysterious Coat Tablet – Wocig, Hamtunscire

İngiltere Hazineleri’nden birinin bulunduğu Hamtunscire’da bulunabilecek iki tabletten ikincisi. Wocig adlı bir yerde, bölgenin batı tarafında Alfon Nehri’nin hemen doğusunda, Chepelham kasabasının çok kuzeyinde olmayan bir High Point’in hemen altında yer almaktadır.

Myrddin’in Mağarasındaki Excalibur’un Kilidini Açma

11 tabletin hepsini bulduğunuzda, onları Excalibur’un yerin altında uyuduğu doğru yerlerine koymanın zamanı geldi.

Stonehenge adlı büyük harabeyi bulacağınız kuzey merkez Hamtunscire’a seyahat edin. Bu yerin kuzeybatısına çok uzak olmayan, büyük bir ormana gireceksiniz ve derinlerde bir su havuzunun yanında büyük bir mağara girişi bulacaksınız.

Mağaranın girişi genellikle ayılarla doludur ve bölge seviyesi 340 olduğundan, mağaranın güçlü girişini bulmadan önce sizi kurdelelere ayırması çok gerçek bir şans vardır.

Mağaraya girdikten sonra ilerleyin ve sola doğru giden küçük bir yolu şimdilik görmezden gelerek ileriye doğru ilerleyin.

Uzun mağarada ilerlerken dev bir çukura gelene kadar beyaz ana hatları ve duvarları takip edin.

Çukura dalın ve garip bir açık kapı aralığından ilerlerken sualtını keşfetmeye devam edin. Suyu temizledikten sonra, farklı ilk uygarlık mimarisine sahip, inanılmaz derecede büyük bir mağaraya gelene kadar yukarı çıkmaya ve ilerlemeye devam edin.

Burada Excalibur’un dinlenme yerini bulacaksınız, sağ tarafta bu büyük salonun merkezine ulaşmak için geçebileceğiniz bazı kirişler bulmak için ilerleyin. Terk edilmiş bir kamp alanının yakınında garip bir büyük kılıç bulacaksınız. Biri zaten içinde bir tablet ile aydınlatılmış olan 12 sütunla çevrili bir kaide üzerinde durmaktadır.

Excalibur ile etkileşim kurulabilir, ancak İngiltere çevresinde bulduğunuz 11 tabletin her birini, hepsini aydınlatmak için sütunlara yerleştirene kadar onu kaldıramayacaksınız.

Tüm sütunlar yandıktan sonra, rakipleri kör etme ve çoğu rakibi birkaç kaydırmayla kolayca yenebilme yeteneğine sahip efsanevi kılıcı elde etmek için kılıçla bir kez daha etkileşime geçin.

Ve sonunda Excalibur Greatsword sizin oldu.

Bölgeden ayrılmak istediğinizde, mağaranın girişinin yakınına geri ışınlanmak için odanın önünden geçen küçük mavi ateş çukurunu arayın.

İlginizi çekebilir: Eren ”Hetze” Akın ile VFŞL ve Worlds 2020 Röportajı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz