Marvel serisinin filmi olan Black Panther filminin ana karakteri Chadwick Boseman kanser nedeniyle 43 yaşında hayatını kaybetti. Bu beklenmedik gidiş tüm sevdiklerini çok derinden yaraladı. 4 sene önce kolon kanseri teşhisi koyulan oyuncu için bu bilgi herhangi bir yerde paylaşılmadı. Bazı bilgilere göre son zamanlarını Los Angeles’daki ailesiyle birlikte geçirmek istediği belirtildi.

Film geçmişine baktığımız zaman Marshall,42, 21 Bridges adlı filmleri hasta olduğu zamanlar çekilmişti.

Ayrıca Black Panther karakterini canlandırmak onun için büyük bir onurdu.

Chadwick Boseman’ın Ölümü Büyük Üzüntü Yaşattı

Onun oynadığı T’Challa karakteri ilk olarak 2016 yapımı Captain America: Civil War’da görüldü ve büyük bir hayran kitlesi ve hasılatı olan Marvel filmlerinde tanıtıldı ; WakandaForever selamı, iki yıl önce Black Panther‘in piyasaya sürülmesinden sonra tüm dünyada yankı bulmuştu ve hayranları tarafından çok sevildi.

Boseman’ın ani ölümü sosyal medyada geniş yankı buldu. #WakandaForever hashtag’i de twitterda trend oldu.

Aktör Chris Evans, Boseman için ‘’Kesinlikle harap oldum. Bu kalp kırılmasının ötesinde. Chadwick çok özeldi.O çok meraklı bir sanatçıydı. Oluşturacağı çok harika işi vardı. Arkadaşlığımız için sonsuz minnettarım.’’

Hulk karakteri ile tanıdığımız Mark Ruffalo onun için ‘’ Söylemem gereken tek şey, bu yıl biriken trajediler sadece Chadwick Boseman’ın ölümüyle daha da derinleşti. Ne inanılmaz adam ve ne kadar büyük bir yetenekti. Kardeşim, sen tüm zamanların en büyüklerinden biriydin ve büyüklüğün daha yeni başlıyordu. Seni seviyorum kral.’’

Jeremmy Renner ‘’ Chadwick bir ilham kaynağı olan ve asla unutamayacağım büyük bir kalbe sahip birisidir. Onun ölümü beni çok derinden yaraladı.

Marvel Studios: “Kalplerimiz kırıldı ve düşüncelerimiz Chadwick Boseman ailesinde. Senin mirasın sonsuza dek yaşayacak.”

https://www.youtube.com/watch?v=eQ2TCEv_YYo
2019’da ödül aldıktan sonra yaptığı konuşmadan birisi

Çoğu kişi Black Panther filminin başrol oyuncusu Boseman’ın ölümü hakkında paylaşımlar yaptı. Üzüntülerini dile getirdi. Onun ani ölümü tüm sevdiklerini yasa boğdu. Bizde herkes gibi bu üzüntüyü paylaşıyor ve tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Haberimizi de Chadwick’in canlandırdığı Wakanda’lı karakter olan T’Challa’nın tam da bu durum için söylediği sözleri ile bitiriyoruz:

”Benim kültürümde, ölüm bir son değildir…”

İlginizi çekebilir: Netflix’in altın animelerinden biri : Kengan Ashura

Oyunsever, Gamelisher bünyesinde yazar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz