Kengan Ashura, Yabako Sandrovich tarafından yazılan ve Daromeon tarafından resmedilen bir Japon manga serisidir. Netflix platformunda 2 sezonu mevcuttur. Her sezon 12 harika bölüme sahiptir. Bir oturuşta seyredebileceğimiz heyecanlı bir animedir.

Anime ilk bölümden itibaren izleyicilerin nefeslerini kesiyor. Muhteşem ve çılgın dövüşlere sahip ve bir o kadar da çatlak karakterleri olan bir dövüş animesidir. Burada en çok sevdiğim karakterlerden biri Doctor Hanafusadır.Birazcık Baki ile benzerlik gösteriyor ama ben Kengan Ashurayı konu ve görsellik bakımından olarak daha iyi buluyorum.

OHMA TOKİTA

Konusundan bahsedersek, ilk bölümden Kazuo Yamashita bir sokak dövüşünden etkilenir ve dövüşün galibi olan Ohma Tokita’ya hayranlık duyar. Kazuo’nun müdürü ona odasına gelmesini rica eder. Ona eski zamanlarda Japonya’da tacirlerin dövüşlerinden bahseder ve şu an yeni bir dövüşçüye ihtiyacı olduğunu anlatır. Yani 1700’lü yıllarda olan tacirler arasındaki olaylar bitmek bilmiyordu. Rakiplerini alt etmek için onlar her türlü yola başvururlardı. Olaylar çok şiddetli bir halde devam ederken bu şeyleri azaltmak dolayısıyla, bir komutanın emriyle tacirler arasında adil müsabakalar düzenlenmesine karar verilmişti. Tabiki de tacirler bu fikirden hoşnut kaldılar ve kengan maçlarını düzenlemek için bir birlik bile kurulmuştu. Dövüş müsabakalarının kuralları ilk olarak silah yok ve birebir maçlar gerçekleşecektir rakip pes edene kadar. İşte Ohma Tokita’nın ilk bölümdeki rakibini devirmesiyle birlikte Kazuo’nun müdürü ve Nogi Anonim Şirketi sahibi olan Nogi Hideki’nin şirketi adına dövüşecektir.

Toparlamak gerekirse, bu animeye şans verip izlemenizi tavsiye ederim. Ayrıca 3. sezon için resmi bir çıkış tarihi açıklanmamış olsa da, önümüzdeki birkaç ay içinde yayınlanacağı umudu vardı. Ne yazık ki, Kengan Ashura sezon 3’teki yapım, koronavirüs yüzünden ertelenmek zorunda kaldı. Çoğu kişi yapımdaki problemlere karşın, 2020’nin sonuna kadar 3. sezonun çıkacağını umuyor.

Oyunsever, Gamelisher bünyesinde yazar

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz