Bleach (Japonca: ブリーチ Burīchi) animesi 2002 senesinde Tite Kubo tarafından yazılan manga ile başlar. Zamanla ilerleyen anime birçok kişi tarafından beğenilir ve toplamda 85 milyonun üzerinde bir rakamla satılır.

Bleach Genel itibariyle konu Kurasaki İchigo‘nun annesini kaybetmesiyle beraber Shinigami olması ile birlikte gelişen olaylar dizisini anlatır. İşin içine bankailer (bankai: Tam salınım manasına gelmektedir), zanpaktoular (her kişinin kılıcı vardır) ve son olarak kido denilen özel güçler vardır. En çok beğendiğim kido ise Aizen’in 波動の九十: 黒棺 = Kara tabutudur.

5 ) Tousen vs. Komamura

Bleach animesinde büyük savaş’ın başlamasıyla Aizen’in sağ kolu olan Tousen , Saijin Komamura ile dövüşür. Bu dövüşte Tousen’in gözlerinin görmemesi bir dezavantaj olabillir ama özel bir büyü sayesinde gözleri görmeye başlar ve tabiki de görmeye başladıktan sonra aklını kaybeder. Tengen myou yüzünden ağır hasarlar alır.

4 ) Gin vs. Aizen

İchimaru Gin’in ilk bölümlerden itibaren çok kurnaz biri olduğunu düşündüm. Bunu yazar seride çok iyi belirtmişti. Eskilere baktığımız zaman Aizenin öldürülmesiyle birlikte( sözde ölüş) herkes Ginden şüphelendi . Ama suçlu o değildi. İlerleyen yerlerde ise Büyük savaş devam ettiği yerde kralın hazinesini aramaya çalışan Aizen, bu arada Ginde Aizen’e sadık birisidir, Gin tarafından (zanpakutousunun bankai formunun adı kamishini no yari ile) hançerlenir. Yani Gin beklenmedik bir şekilde Aizen’e ihanet etti ve onun bankaisinin dezavantajlarını çok iyi biliyordu.

3 ) Herkes vs. Aizen

Bütün 13 takım üyesinin önemli komutanları ve üyeleri ile birlikte Aizen’e bir saldırı gerçekleşir. İlkbaşta İchigo’nun dövüşü olması gerekiyordu ama diğerleri de karıştı. Ama ne hikmetse Aizen’in kılıcının önemli avantajları sayesinde birçok kişi hasar alır.

2 ) Ulquiorra vs. İchigo

Tam adıyla Ulquiorra Schiffer espada savaşçılarının 4 numarası olan kişi İchigo ile kıran kırana bir savaş gerçekleştirir. Ulquiorra’nın tek bir amacı vardı. Aizen’e olan sadakatliğini gösterip İchigo’yu yok etmek. Olaylara Orihime denen aptalın da girmesiyle İchigo bir başka hollow formuna girdikten itibaren savaşı rahatlıkla kazanır. Ulquiorra ölmez ama fazla bir hasar aldığı için yenilenmesi eskiye göre hızlı olmuyordu.

1 ) Grimmjow vs. İchigo

6 numara olan Espada Grimmjow’un İchigo ile yaptığı dövüşe ilk sırada yer verdik. Grimmjow Kurosaki ile kafayı bozmuş, delirmişti. Öncesinde bu dövüş 2 defa gerçekleşti. Sonunda tam formu salınan Grimmjow’un belli avantajları oldu, Kishire Pantera‘yı aktifleştirdi ve normalinden daha hızlı bir güçle saldırmaya başladı. Psikopat olduğu için bunun uğruna her şeyi yaptı. Başka bir espada’nın saldırısına uğrayıp yok oldu ama manga bölümünde işler değişiyor.

İlginizi çekebilir: Sonsuza dek Wakanda!

Oyunsever, Gamelisher bünyesinde yazar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz