Netflix‘in muhteşem yapımı, tüm dünyanın konuştuğu, herkesin yere göğe sığdıramadığı muazzam dizi Stranger Things sonunda bitiyor mu?

Duffer kardeşler tarafından yazılan ve yönetilen Stranger Things geçtiğimiz yaz 3.sezonu ile izleyicilerin beğenisine sunulmuştu. Gözümüze sokulan muazzam reklamlar ve Coca Cola eşliğinde izleyicilerden büyük beğeni toplayan ekip muhteşem bir sonla kapıyı kapatmak yerine sonu muallakta bırakmıştı. Netflix bu konuda suyu sıkılmış limondan neden çay da yapmayalım dercesine bir fikre kapılmıştı.

Stranger Things

Haberin kesin bir kaynağının bulunmadığını ifade etmekte fayda var. Ancak internette yeni yeni dolaşan söylenti ise dizinin 4.sezonun son sezon olacağı yönünde. Ayrıca söylentilere göre Netflix son sezonu iki ayrı bölüm şeklinde sunmayı planlıyor. Söylentiyi ilk olarak ele alan basın kuruluşu ise wegotthiscovered isimli bir site.

Sitenin yayınlamış olduğu habere göre sözüm ona Duffer kardeşler diziyi ilk başta 4 bölüm olarak düşünmüşler. Kardeşlerin planına göre her sezon farklı bir ana hikaye döngüsü barındıran dizinin (yersen) normalde önümüzde ki sezon final yapması planlanıyormuş. Ancak yapımcılar daha fazla reklam alabilmek ve daha çok para kazanabilmek adına dördüncü sezonu, yani final sezonunu ikiye bölecek. Kardeşlerin söylemine göre bunu yapmalarının sebebi finali çok daha iyi anlatabilecek olmaları.

Yapımcılar Stranger Things Kazançları İçin Aç Gözlü Davranma Konusunda İnatçı

Stranger Things ‘in finalini iki ayrı bölüme bölecek olan bu projenin ise kaç bölüm olacağına dair ise henüz bir teori yok. Netflix teorisyenleri ve para simsarlarına göre ise dizi 5.sezona sarkabilir. Böylelikle yapımcı daha çok para kazanabilir ve Stranger Things ‘i bizlere daha iyi anlatabilir.

Mesela demogorgon kola içip H&M den kendine bir kreasyon yapıyor ve defileye çıkıp kendi gibi eşcinsel bir karakter ile gelgitler yaşıyor ve en sonunda ben özgürüm ve kendi kararlarımı alabilirim nidaları ile el’e saldırabilir. Tam bu esnada gelen yakışıklı ve fedakar bir genç El’i kendi canını feda ederek kurtarabilir.

Elbette dizinin yeni sezonunda rusları, çernobili daha fazla öpüşmeyi hatta bu kez mümkünse cinsel ilişkiyi görmek istiyoruz. Bol reklamlı ve bol gereksiz diyaloglu dizinin yeni sezon isminin ise cehennem ateşi kulübü (the Hellfire Clup) olması kuvvetle muhtemel olarak bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Game of Thrones: Winter is Coming Çıktı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz