Kasım ayının bitimiyle yeni yılın ilk sezonu olan kış dönemi anime leri de yayınlanmaya başlıyor. Uzun zamandır beklenenler, bazı sebeplerden ara vermiş olanlar, popüler başlıkların yeni sezonlarıyla birlikte bahsedilmeye değebilecek 2021 kış sezonu anime rehberini sizler için derledik.

Devam: Shingeki no Kyojin: Final Sezonu

Shingeki no Kyojin: The Final Season

Ünlü manga serisinden uyarlanmış ve ülkemizde de hem Türkçe basılı olarak çok satmış hem de oldukça fazla izlenmiş olan Shingeki no Kyojin anime si yeni ve son sezonuyla bizlere veda etmek için hazırlanıyor. Japonya yerel saatiyle 7 Aralık saat 00.10’da yayınlanacak (Türkiye için 6 Aralık 18.00).

Devam: Tensei shitara Slime Datta Ken Sezon 2 Part-1

Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season

Bir light novel uyarlaması olan ve 2018 sonbahar döneminde ilk sezonuyla anime severlerin hem ülkemizde hem de globalde severek izlediği serinin iki parçadan oluşacak ikinci sezonunun ilk yarısı Japonya saatiyle 12 Ocak 2021 23.00’da (Türkiye için 12 Ocak 2021 17.00) sevenleriyle tekrardan buluşacak.

Devam: The Promised Neverland Sezon 2

https://youtu.be/Kyv2JnjNCAM
The Promised Neverland 2nd Season

Belki de senenin en çok beklenen devamlarından biri olan The Promised Neverland serisi özellikle mangasının yakaladığı başarısını anime sinin ilk sezonuyla da devam ettirmişti. İkinci sezonuyla da bu başarısını bir kez daha ispatlamaya çalışacak serinin ikinci sezonu ilk sezonun çıkışından iki yıl sonra Japonya yerel saatiyle 8 Ocak 2021 tarihinde saat 01.25’de (Türkiye için 7 Ocak 2021 19.25) yayınlanacak.

Yeni: Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu

Her yeni dönemin vazgeçilmez türlerinden biri olan İsekai türünde yeni bir anime . İsekai -kısaca ana karakterin yeni bir dünyada yeniden doğduğu hikayeler- serileri her dönemde en az bir örnekle çıkmakta. Bu türün çok fazla yazılı ve çizili kaynağa sahip olması bu kadar fazla seri çıkmasına sebep olmakta yalnız bu yoğunluk yüzünden birbirinin kopyası denilebilecek bir yığın oluşturmakta. Her şeye rağmen aralarında oldukça güzel hikaye anlatan başarılı seriler çıkabilmekte. O sebeple türü takip edilmesini önerir ve bu başlığa da şans verilmesini tavsiye ederim. Ocak 2021’de yayınlanacak olan serinin çıkış günü ve saati henüz bilinmemekte.

Devam: Dr. Stone: Stone Wars

Dr. Stone: Stone Wars

Bilim, taş devri ve anime. Bu üçlü size ne anlatıyor bilemiyorum lakin mangasının çıktığı ilk günden beri takip eden benim için çok şey anlatmakta. Mangası son dönemde popülerliğini kaybetmeye başlamış olsa da ilk sezonu oldukça güzel ve heyecanlı bir noktada sonlanmış seri ikinci sezonunda da hikayenin en dolu bölümlerini ele alacak. Yayın günü ve saati bilinmese de Ocak 2021’de 2. sezonu ile Dr.Stone “İshigami Senku” tekrar izleyicisi ile buluşacak.

Devam: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu Sezon 2 Part-2

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2

İkinci sezonu iki parça halde yayınlanan ve bir fenomen olmuş serinin ikici sezonunun ikinci bölümü. İlk yarısı 2020 yaz döneminde yayınlanmıştı. White Fox stüdyosu hayranlarını fazla bekletmeden 2021 yılının Ocak ayında serinin ikinci yarısını bizlerle buluşturuyor.

Yeni: Hortensia Saga

https://youtu.be/FsFvSPZvylE
Hortensia Saga

Hortensia Saga, savaş ve kaosun olduğu bir fantastik ortaçağ hikayesine sahip. Bir lord, krala ihanet eder ve onu öldürerek krallığı ele geçirir. Lakin yıllar sonra tahtın gerçek varisi belli bir yaşa geldikten sonra krallığını kurtarmak için yola çıkar. Dönemin yeni başlıklarından şans verilebilecek bir seri. Konusunu sevenler bir bakabilir. 2021’in Ocak ayında çıkacak.

Devam: Log Horizon: Entaku Houkai

Log Horizon: Entaku Houkai

Serinin üçüncü sezonu, ikinci sezonundan tam 6 yıl sonra tekrar bizlerle. İlk iki sezonu arasında bir yıl bulunan ve çıktığı dönemde bir çok seveni olan bir serinin bu kadar ara vermesi pek alışıldık bir durum değil normalde. Nihayetinde bu ara sevenlerini bile yeni sezona başlamadan bilgilerini tazelemek zorunda bırakmakta. Her şeye rağmen serinin unutulmamış olmasından dolayı anime severler mutlu ve heyecanlı. Japonya yerel saatiyle 13 Ocak 2021 19:25’te (Türkiye için 13 Ocak 2021 13:25) yayınlanacak.

Devam: The Seven Deadly Sins: Dragon’s Judgement

The Seven Deadly Sins: Dragon’s Judgement

Üçüncü sezonunda stüdyosunu değiştirmiş ve görsel olacak fazlaca eleştirilmiş olan seri yine aynı stüdyo ile dördüncü sezonuyla geri dönüyor. Hikayesi olarak severlerini memnun bırakan serinin sevenlerinin tek isteği kalite olarak ilk iki sezonu yakalaması. Japonya saatiyle 13 Ocak 2021 17.55’te (Türkiye için 13 Ocak 2021 11.55) izleyiciler ya umduklarını bulacaklar ya da seri kan kaybetmeye devam edecek.

Devam: World Trigger Sezon 2

https://youtu.be/6y6hv_XUuKg
World Trigger 2nd Season

Evet, yanlış görmüyorsunuz. World Trigger ilk sezonundan tam 6 yıl sonra geri dönüyor. Üstelik bu uzun aranın ardında Log Horizon’ın aksine geçerli bir sebebi de var. Serinin uyarlandığı aynı ada sahip mangası, yazar ve çizeri olan Daisuke Ashihara’nın kötü sağlık sorunları yüzünden uzun aralar vermek zorunda kalmıştı. Anime nin kaynağı yakalamış olması yeni sezonu imkansız hale getirmişti. Bu sebeple yeterli kaynak olana kadar beklenildi ve artık biz izleyiciler ile buluşmaya hazır. 2021 Ocak ayının 10’unda saat 01.30 da yayınlanacak. Türkiye’de bu saat 9 Ocak 2021 19.30’a denk gelmekte.

İlginizi Çekebilir
Manga,Manhua,Manhwa,Webtoon Nedir?
Anime Kategorilerine Bir Bakış

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz