Eski Dark Horse Comics baş editörü Scott Allie, Hellboy’un yaratıcısı Mike Mignola’nın kendisiyle bağlarını kesmesine sebep olacak yeni cinsel taciz suçlamalarıyla karşı karşıya. Bu iddiaların kaynağı ise yine bir meslektaşı olan Shawna Gore.

Twitter’daki uzun paylaşımında Gore, özellikle 1999’daki bir iş gezisinde olan bir olayla birlikte Scott Allie’in ona yaşattıklarını detaylı bir şekilde açıkladı. Gore’e göre bu davranışlarını reddetmesine rağmen uzun zamandır devam ettirmekte.

Suçlamalar Kabul Edilmemişti

Gore ayrıca 2015 yılında haberlere de çıkan Scott Allie’nin San Diego Comic-Con partisinde sarhoşken bir yazara saldırmasından da bahsetti. “Rehabilitasyona girdi ve sarhoşken yaptığı uygunsuz davranışlarını kabul etti. Hiçbir zaman diğer davranışlarından bahsedilmedi. Ayık olduğu zamanlardaki bana ve meslektaşlarıma karşı uyguladığı korkunç davranışları kabul etmedi.” İsimlerini söylemese de Scott Allie’yi savunmuş bu piyasadaki diğer çalışanları da bu suça ortak olmakla suçladı.

“Elinden sayabileceğimden daha fazla miktarda fiziksel aşağılanmaya maruz kalmış ve onun bana karşı beslediği sorunlu hisleri yüzünden kariyeri sayısız darbeler yemiş biri olarak -ki hiçbiri içme sorunuyla alakalı değildir- diyebilirim ki Scott hiç değişmedi çünkü şu ana kadar ona yöneltilen suçlamaların hepsi içme sorunuyla bağlantılıydı. İşlerini yapmadı. Kişilerin haklarını vermedi. Ve uzun kariyeri boyunca yaptıkları, bu piyasada daha iyisini ve inanılmayı hak edenlerin üzerinde büyük ve derin bir etkisi oldu.” dedi.

Gore’un bu açıklamalarının ardından Hellboy’un yazarı Mike Mignola, Scott Allie ile olan bağlarını kestiğini açıkladı. Twitter’daki paylaşımında “Shawna Gore’a inanıyorum,” dedi. “Bugün okuduklarımın ışığında Scott Allie ile devam ettirdiğim çalışmalarımı durduruyorum.” Yıllarca Allie ve Mignola, Hellboy ve B.P.R.D. kitaplarında yakın bir şekilde çalışmış, birlikte Frankestein projesini yürütüyorlardı.

Dark Horse Comics resmi Twitter hesabından ise Mignola’nın açıklamalarına ek olarak “Dark Horse olarak Mike Mignola’yı ve kararını destekliyoruz. Dahası da gelecektir.” dedi. Dark Horse açıklamasında daha fazla yaptırımın geleceğini söylemiş olsa da kendileri yeni bir açıklamadı.

2017 yılında, Allie şirketteki pozisyonundan ayrılmış olsa da serbest bir yazar ve editör olarak işine devam etmişti. Hellboy’a ek olarak şirketin Buffy the Vampire Slayer ve Umbrella Academy gibi büyük markalarında da çalışmıştı.

İlginizi çekebilir: Huzur Dolu Adalar Grándiha ve Papua Crinea Black Desert Türkiye&MENA’da!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz