VFŞL Yarı Final Maçları Değerlendirmesi

VFŞL Yarı Final Maçları Değerlendirmesi

Bildiğiniz üzere, 22 ve 23 Ağustos tarihlerinde VFŞL yarı final maçları oynandı. Bu maçlar IW-5R ve GAL-SUP arasında oynandı. Bugün ki yazımızda sizlere maçların analizlerini yapacağım. Dilerseniz ilk serimizle başlayalım;

IW-5R

Ligi 1. bitiren fastPay Wildcats ile ligi 4. bitiren 5 Ronin arasında oynanan bu seri bize çok büyük sürprizler yaptı.


1. maçta 5R tarafı erken oyun odaklı bir takım kurarken IW tarafı ise daha çok geç aşamaya yönelik bir kompozisyon kurdu. Fakat tam tersine bir durum oluştu. 5R erken oyunda çok geri düştü ve 3 ejder verdi. Fakat bir anda takım savaşlarını doğru oynayarak maçı kontrolu altına aldı. Bu şekilde de 5R maçı kazanmış oldu ve seriyi 1-0 yaptı.


2. maçta IW tarafından üst koridor da ilginç bir Mordekaiser seçimi geldi. Karşısına Jayce alındı ve Jayce koridor hakimiyetini çok rahat bir biçimde kazandı. Maç 5R lehine gidiyorken bir anda Kaori’nin Jhin’i “yargı dağıttı” diyebiliriz. Bütün takım savaşlarında çok güzel pozisyon aldı ve gelen geçene “tek attı”. Hal böyle olunca bir anda maç IW tarafına döndü ve maç 1-1 oldu.


3. maçta IW draft ekranında ilginç bir tercih yaptı ve kör Renekton seçti. Renekton’u alarak bu maçta kendi fişlerini çektiler diyebiliriz. Maçın başından beri oyunu elinde tutan 5R aynı şekilde devam etti üstünlüğü iyice eline aldı ve kolay bir şekilde maçı bitirdiler. Durum 2-1 oldu.


4. maçta IW tekrardan kör Renekton tercihi yaptılar. Yine tekrardan Jayce aldılar karşısına. Bu maç kağıt üzerinde 5R’in görünüyordu. Fakat bir mucize oldu ve IW tarafından seçilen Kassadin ilk ejder savaşında 3 skor aldı. Bir anda 3/0 olan Kassadin oyunun iplerini eline aldı ve neredeyse 1v9 attı diyebiliriz. Böylelikle seri 2-2’ye geldi.


5. maçta çok iyi bir maçtı. Serinin en heyecanlı en çekişmeli maçı oldu diyebiliriz. IW tarafı Ekko orman tercihine gitti. 5R ise Kartush aldı ve tam anlamıyla Ekko’yu darmaduman etti. Sürekli Ekko’nun ormanına girip onun bufflarını çalıp güçlenmeye devam etti. Aynı şekilde de Ekko zayıfladı ve oyuna dönemedi. 5R baya bir öne geçti, fakat bir yerden sonra üstünlüğü IW’e vermeye başladı. Sonrasında 5R ekstra hamleler yaparak oyunun iplerini ellerine aldı ve durumu 3-2 yaparak adını TBF’ye yazdıran ilk isim oldu.

GAL-SUP

Herkesin tahminine göre IW-5R maçı daha tek taraflı GAL-SUP maçı ise daha çekişmeli daha yakın bir maç olarak geçmesi düşünülüyordu fakat tam tersi oldu. Sürpriz bir şekilde neredeyse SUP rakibine oyun oynatmadı diyebiliriz.


1. maç SUP’un direk seçim ekranında kazandığı bir maç diyebiliriz. Yine klasik bir şekilde Bolulu ve KaKAO beraber oynayıp Bolulu olabildiğince hızlı bir şekilde koridoru ittirip KaKAO ile karşı ormanı oyundan düşürdüğü bir maç oldu. Zaten SUP’un neredeyse rakibine hiç fırsat vermediği bir maç oldu ve SUP bu maçı çok rahat alarak 1-0 yaptı.


2. maç ligimizde bir kaç kez gördüğümüz ama hiç tutmayan Sona-Lux alt koridorunu gördük GAL tarafından. SUP Sona-Lux’a karşı nasıl oynaması gerektiğini bildiği için bu maçta onlar için zorlu bir maç olmadı. Bolulu yine Zoe tercih etti. Normalde Sett, Zoe’ye karşı güçlü olsa da Bolulu bunun üstesinden geldi ve koridoru kazandı. Hal böyle olunca da Sup için yine nispeten kolay bir maç oldu. Durumu 2-0 yaptılar.


3. maç serinin en çekişmeli maçı diyebiliriz. Zeitnot’tan bir Vayne tercihi gördük. Bu tercih, eğer olurda oyun bir yerde elimizden koparsa Vayne’in geç oyun gücünü kullanıp oyunu çevirmeyi planlıyordu SUP tarafı. Başta Azir 3 skor alınca kar topu etkisi ile devamı gelir diye düşünülüyordu. Fakat takım savaşlarında GAL’ın gücü yetmedi ve SUP durumu 3-0 yaparak adını TBF’ye 5R’in rakibi olarak yazdırdı.

Final maçı 5R-SUP olacak. Bana kalırsa SUP’un 5R’e bu maçı vermeyeceğini hatta 3-0 kazanacağını düşünüyorum. Ama 5R aynı IW’e karşı olduğu gibi bir sürpriz yapıp SUP’u yenebilir. 5 Eylül tarihini bekleyip göreceğiz.

İlginizi çekebilir: Halo Infinite Bu Sene Çıkmayacak!

Çağatay Şahin

Biraz troll, biraz deli dolu, biraz da oyun aşığı...

Bir yorum yap.

Tıkla ve yayına katıl.
Takip etmek için tıklayın.