Stranger Things Nihayet Bitiyor! Mu?

Stranger Things Nihayet Bitiyor! Mu?

Netflixin muhteşem yapımı, tüm dünyanın konuştuğu, herkesin yere göğe sığdıramadığı muazzam dizi Stranger Things sonunda bitiyor mu?

Duffer kardeşler tarafından yazılan ve yönetilen Stranger Things geçtiğimiz yaz 3.sezonu ile izleyicilerin beğenisine sunulmuştu. Gözümüze sokulan muazzam reklamlar ve Coca Cola eşliğinde izleyicilerden büyük beğeni toplayan ekip muhteşem bir sonla kapıyı kapatmak yerine aralık bırakarak suyu sıkılmış limondan neden çay da yapmayalım diyerek müthiş bir fikre kapılmıştı.

Haberin asıl kaynağı olmamakla birlikte internette yeni yeni dolaşan söylenti ise dizinin 4.sezonun son sezon olacağı ve ve son sezonun iki ayrı bölüm şeklinde muazzam bir fikir ile izleyiciye verileceği yönünde. Söylentiyi ilk olarak ele alan basın kuruluşu ise https://wegotthiscovered.com/ isimli bir site. Habere göre sözüm ona Duffer kardeşler diziyi ilk başta 4 bölüm olarak düşünmüşler. her sezon farklı bir ana hikaye döngüsü barındıran dizinin (yersen) normalde önümüzde ki sezon final yapması planlanıyormuş ancak daha fazla reklam alabilmek ve daha çok para kazanabilmek adına yapımcılar dördüncü sezonu yani final sezonunu ikiye bölecek tabi onların söylemine göre bunu yapmalarının sebebi finali çok daha iyi anlatabilecek olmaları.

İki ayrı şekilde bölümlere anlatılacak olan bu final sezonun ise kaç bölüm olacağına dair ise henüz muazzam bir teori yok. Netflix teorisyenleri ve para simsarlarına göre ise dizi 5.sezona sarkabilir. böylelikle yapımcı daha iyi para kazanabilir ve daha iyi diziyi bizlere anlatabilir. Mesela demogorgon kola içip H&M den kendine bir kreasyon yapıyor ve defileye çıkıp kendi gibi eşcinsel bir karakter ile gelgitler yaşıyor ve en sonunda ben özgürüm ve kendi kararlarımı alabilirim nidaları ile el’e saldırıp onu tam öldürecekken gelen yakışıklı ama fedakar bir genç onu kendi canını feda ederek kurtarabilir.

Tabiiki dizinin yeni sezonunda rusları, çernobili daha fazla öpüşmeyi hatta bu kez mümkünse cinsel ilişkiyi görmek istiyoruz bol reklamlı ve bol gereksiz diyaloglu diznin yeni sezon isminin ise cehennem ateşi kulubü (the Hellfire Clup) ise kuvvetle muhtemel olarak bekleniyor.

Can Göksel
Yazar Can Göksel

Bir yorum yap.

Tıkla ve yayına katıl.
Takip etmek için tıklayın.