Lucifer Sezon 4 Nasıldı?

Lucifer Sezon 4 Nasıldı?

Uzun bir aradan sonra tekrar yayın günlerine dönen güzel dizimiz Lucifer‘ın dördüncü sezonu geçtiğimiz günlerde Netflix‘de yayınlandı. Biliyorsunuz ki dizi önceden CW‘de yayınlanıyordu ve iptal edilmişti. Ardından gelen hayran tepkisi üzerine de Netflix dizi haklarını satın alıp kendi platformunda yayınlamaya karar verdi. Biz de bu güzel haberin ardından dördüncü sezonu merakla beklemeye başlamıştık ki o gün nihayet geldi ve tek solukta sezonu bitirdim.

Peki Dördüncü Sezon Nasıl Olmuş?

Şunu söylemeliyim ki dizi önceki halinden gram ödün vermemiş. Aynı tempo, aynı hissiyat ve maalesef ki aynı hatalar. Beni yanlış anlamayın diziyi severek izliyorum yeni sezonu çıkartsınlar onu da tek solukta bitiririm. Fakat benim gibi dizileri izlerken aynı zamanda inceleyici gözle bakarsanız hataları görmezden gelemiyorsunuz. Lafı uzatmadan beğendiğim ve beğenmediğim yanlarını hemen anlatayım.

Dizinin kendini farklı bir yapımcıya teslim etmesinin ardından eski halini koruması güzel bir şey. Buna artı olarak sanki önceki sezonlardan daha fazla aksiyon var gibiydi ki bu da güzel bir şey. Cehennemi terk eden bir şeytan izliyoruz sonuçta birilerinin dayak yemesi şart değil mi. Son üç sezondur karakter gelişimlerini ağır ama detaylı ele almasını birazcık da olsa hızlandırmışlar bu sezon ama bu göze batmıyor tabi ki.

Peki Ne Kötü Bu Sezon?

Ne kadar fantastik bir eser olsa da sonuçta polisiye ağırlıklı bir dizi izliyoruz. Şahsen benim bir polisiye dizisinden beklentim beni daha çok suç örgüsü ile şaşırtması. Maalesef bu dizi bunu dört sezondur becerebilmiş değil. Neredeyse her bölüm birbirinden çok da alakasız olmayan bir takım suç dizisi görüyoruz ve nedendir bilemiyorum katil her zaman kendini belli ediyor. Hadi belli etmesine benim okuduğum polisiye romanlarından veya izlediğim polisiye dizilerinden kaynaklanan tecrübemden diyelim, ki hiç sanmıyorum, ve belirli olmasına takılmayalım. Suçlu her daim ilk sorgulanan kişi oluyor. Mutlaka gözümden kaçmıştır her zaman ilk kişi olmayabilir ama on bölüm yayınlandı ise bunun dokuzu böyle. Bu sadece bir fantastik dizi olsaydı canımı sıkmayabilirdi ama kendisini fantastik/polisiye kategorisine uygun görüyorsa bir dizi ben bu diziden o şekilde davranmasını isterim. Umarım bunu gelecek sezon toparlayabilirler. Dizi keyfimi kaçıracak ölçüde değil sonuçta bu yapılan hata ama bu durum benim suç dizisini dikkate almayıp sadece ana karakterlere odaklanmamı sağlıyor ki bu da bazı gözüme batmaması gereken detayların gözüme batmasını ya da gereksiz detaylarda kaybolmama sebep oluyor.

Spoiler vermeden söyleyebileceklerim bundan ibaret. Diziyi yine de izlemenizi öneriyorum. En azından ben izlerken zevk aldım. Size iyi seyirler dilerim. Hoşça kalın.

Bir yorum yap.

Tıkla ve yayına katıl.
Takip etmek için tıklayın.