PUBG ile patlama yaşayan Battle Royale Moduna, Fortnite büyük bir rakip olmuştu.

Daha önce de oyunun içersindeki danslar nedeni ile davalık olan Fortnite‘a bir dava daha açıldı. Geçtiğimiz yakın zamanlarda Epic Games‘e ABD’li Rap SanatçısınınMilly Rock” adını verdiği dans stilini izinsiz bir şekilde oyuna eklemesi sonucunda Milly tarafından dava edilmişti.

Bu davanın ardından ise Fresh Prince Of Bel-Air‘in ünlü yıldızı Alfonso Riberio ile davalık olmuştu. TMZ‘nin yapmış olduğu habere göre Epic Games‘in Riberio‘dan izin almadan, dizideki dans figürlerini direkt olarak Fortnite‘taki “Fresh” adı verilen dansa kopyalandığı, Riberio‘nun avukatları tarafından dile getirilmişti.

Şimdi ise bu davaların bir yenisi daha Epic Games‘in başını ağrıtacak gibi duruyor. Leo Pellegrino ismindeki ünlü sanatçı Fortnite‘a dava açtı. Gerekçesi ise daha önceki davalar ile aynı.

Leo Pellegrino, sahne performanslarında Saksafon çalarak ünü yakalamıştı. Bu ünü sadece Saksafon çalmaya değil, aynı zamanda Saksafon ile yaptığı kendine has dansıyla başarmıştı. Fortnite ise bu dansı izinsiz kullanınca Leo Pellegrino ” Ördek Ayağı ismini verdiği dansına haksızlık yapıldığını düşünerek Epic Games‘in Fortnite: Battle Royale oyununa dava açtı.

Aynı zamanda bu tür olaylar ile Fortnite’ın haksız kazanç yapmaya çalıştığı düşünülüyor. Siz bu düşünceye katılıyor musunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz