Shadow Arena: Battle Royale’e Yeni Bir Soluk

Shadow Arena: Battle Royale’e Yeni Bir Soluk

Kendilerini Black Desert Online‘dan bildiğimiz, Pearl Abyss bu kez karşımıza Shadow Arena ile çıktı. Koreli başarılı geliştirici yeni oyunuyla Battle Royale oyunlarına yeni bir soluk getirecek gibi duruyor.

Uzun süredir merakla beklenen Shadow Arena, 27 Şubat tarihinde, Steam üzerinden kapalı beta sürecine girdi. Kapalı beta sürecinden öncesinde bile yoğun bir oyuncu kitlesi tarafından merakla beklenen oyun Türkçe‘de dahil olmak üzere 15 farklı dilde karşımıza çıkıyor.

Alışılmış Battle Royale Türünün Dışında Bir Yapım

Oyuna genel hatları ile bakacak olursak, orta çağda geçen BDO dünyasının karakterleri ile oluşturulan bir Battle Royale tarzı oyun olduğunu görüyoruz. Oyunda, 40 adet kullanıcı aynı anda tek bir harita üzerinde oyuna başlıyorlar. Ardından haritada birbirleri ile kıyasıya mücadeleye giriyorlar ve en son ayakta kalan oyuncu olmak için mücadele ediyorlar.

Detaylara indiğimizde ise işte oyunu diğer Battle Royale yapımlardan ayıran özellikler ortaya çıkmaya başlıyor. Bunlardan en belirgin olanı ise oyunun BDO dünyasında geçmesinden dolayı oyuna direkt etki eden orta çağ dünyası. Diğer oyunlardan görmeye aşina olduğumuz teknolojik silahlardan ve gerçekçilikten uzaklaşırken, orta çağın getirdiği kılıç-kalkan mekaniğinin oyunda olduğunu görüyoruz.

Bunun yanı sıra, özel bir karakter yaratıp o karakteri oynamak yerine, yine BDO dünyasından tanıdığımız özel NPC‘leri canlandırıyoruz. Her bir karakter birbirinden farklı özel yeteneklere sahip olduğundan dolayı, oyun aynı zamanda TPS bir MOBA deneyimi de sunuyor gibi. Bunun akabinde oyuncular, oyunda mini bir karakter gelişimi deneyimi elde edebiliyorlar. Haritada 40 oyuncunun yanı sıra, CPU yönetimindeki canavarlar aracılığı ile eşya düşürebilecekler, kestikleri canavar ve oyuncular için tecrübe kazanıp karakterlerinin seviyelerini geliştirebilecekler. Yine MOBA’dan alışık olduğumuz seviye başına yetenek geliştirme gibi özellikleri de oyun kendinde barındırıyor.

Oyunu solo (tek başına) ve ya bir takım kurarak oynayabilirken, aynı zamanda eğitim modu ile kendimizi geliştirme fırsatımız bulunuyor.

Shadow Arena

Yazımızın yavaş yavaş sonuna gelirken, oyunun kapalı beta sürecinin 8 Mart‘a kadar süreceğini belirtmek istiyoruz. Aynı zamanda oyunun piyasaya çıkış tarihi olarak en az 2020 yılının ilk yarısını beklememiz gerekecek. Oyun yine bizi Steam üzerinde karşılayacak.

Şahsi fikrimiz, oyunun gerçekten de Battle Royale ile MOBA oyun modelleri arasında bir köprü görevi göreceği ve benzeri oyunlar arasında orta çağ mekanikleri ile sıyrılacağı yönünde. Şüphesiz ki Pearl Abyss, en az BDO kalitesinde bir oyunla karşımızda. Şimdiden heyecanlıyız ve oyunun çıkmasını dört gözle bekliyoruz.

İlginizi çekebilir: BenQ EX2780Q HDRİ Teknolojisi ile Oyunculara Yepyeni Bir Deneyim Sunuyor

Bir yorum yap.

Tıkla ve yayına katıl.
Takip etmek için tıklayın.