Smite: Battleground of Gods Nedir, Nasıl Oynanır?

Smite: Battleground of Gods Nedir, Nasıl Oynanır?

Öncelikle Smite nedir ondan başlayalım

Smite, 3v3, 4v4 ya da 5v5 olarak oynayabileceğiniz MOBA tarzında bir oyundur. Smite‘ı diğer MOBA oyunlarından ayıran en önemli özelliği kuşbakışı bir oynanış değil de daha çok GTA serilerinden alışık olduğumuz third-person (üçüncül şahıs) kamera açısı ile oynanıyor olması. Oyun yapımcısı Hi-Rez Studios oyun dünyasına farklı bir soluk getirip uydurma karakterler oluşturmak yerine, Yunan, İskandinav, Çin vs. gibi mitolojilerde önemli yere sahip olan tanrı ve tanrıçaları kullanmıştır.

Smite’ta ne tarz oyun modları var?

Smite’ta 6 adet oyun modu vardır;

Arena: Küçük bir arena içerisinde 5v5 herkesin birbirine kafa göz girdiği bir oyun modudur. Amacınız ise her iki takımın 500’er canı var, rakip minyonları kesmek rakibin 1 canını, rakip şampiyonu kesmek 5 canını, kendi minyonlarınızı rakip üsse sokmak ise rakibin 1 canını götürür. Rakibin 500 canını bitirdiğinizde oyunu kazanırsınız.

Conquest: Yine LoL’deki Sihirdar Vadisi gibi 3 koridor ve orman var. Amacınız rakibin kulelerini yıkıp üssündeki bossu kesmek. Bossu keserseniz oyunu kazanırsınız.

Assault: Conquest gibi yine rakibin kulelerini yıkıp rakip üssündeki bossu kesmeniz gerekiyor. Conquest’ten tek bir farkı var, 3 koridor yerine 1 koridorda savaşıyorsunuz. LoL’deki ARAM haritasına benzetilebilir.

Joust (3v3): Anlaşılacağı gibi 3v3 oynanan bir oyun modu. Assault’a çok benziyor, tek farkı 3v3 olması.

Siege: Yine aynı mantıkta, kuleleri yıkıp rakip üsdeki bossu kesmeniz lazım. Bu oyun modu 4v4 şeklinde oynanıyor ve 2 adet koridor var.

Match of the day: Bu oyun modunda ise isminden anlaşılacağı gibi günün maçı. Her gün farklı bir oyun modu bulunmakta.

Peki Smite nasıl oynanır?

Smite‘ı oynamak aslında çok basittir. Bir nevi yetenek atışlarınızın olduğu GTA gibi düşünebilirsiniz. Aynı şekilde fps oyunlarındaki gibi aim almakta bir o kadar önemli. Her karakterin 3 adet yeteneği, 1 ultisi ve 1 adet pasifi vardır. Oyun WASD yön tuşları ile oynanıyor, yeteneklerinizi 1234 ile atabiliyorsunuz. Oyunda bir market sistemi var, fakat isterseniz oyun başlarken market satın almalarını ve yeteneklere puan vermeyi otomatik olarak ayarlayabiliyorsunuz. Eğer derseniz yok ben kendim yapacağım bunları, F1, F2, F3 ve F4 tuşları ile yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Aynı şekilde “I” tuşu ile market açabilirsiniz, “K” tuşu ile de seçtiğiniz karakterin yeteneklerini okuyabilirsiniz.

Sistem gereksinimleri nedir?

  • İşletim Sistemi: Windows 8/10 64-bit (latest Service Pack)
  • İşlemci: Intel Core i5 or AMD Phenom II X3, 2.8 GHz.
  • RAM: 6 GB.
  • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 660 or ATI Radeon HD 7950.
  • Depolama Alanı: 30 GB.

İlginizi Çekebilir: League of Legends Neden Hala Oynanıyor?

Çağatay Şahin

Biraz troll, biraz deli dolu, biraz da oyun aşığı...

Bir yorum yap.

Tıkla ve yayına katıl.
Takip etmek için tıklayın.