Ünlü yayıncıların taciz olayları nedeniyle hareketli günler geçiren Twitch, son neşteri dünyanın en popüler yayıncılardan biri olan Dr. Disrespect‘e vurmuştu.


Çalkantılı günler geçiren Twitch’in, ünlü yayıncıyı böyle bir dönemde platformdan kalıcı olarak uzaklaştırmasın ardından ne Twitch tarafından ne de Dr. Disrespect tarafından hiçbir açıklama yapılmaması, kafalarda irili ufaklı bir sürü soru işaretine sebep olmuştu.

Tabii ki bu durum dedikoduları ve dolayısıyla müthiş bir bilgi kirliliğini beraberinde getirdi. Daha önce de eşini aldattığını açıklaması ve yayınlarına ara vermesi nedeniyle Dr., benzer bir süreç geçirmişti. Özellikle Reddit üzerinde Dr. Disrespect’in vergi kaçırdığı, cinsel saldırıdan sabıkasının olduğu, yaptığı hayır yayınlarından para çaldığı, hatta pedofili olduğuna dair iddialar bulunmakta. Yayıncı da bu iddialardan sıkılmış olacak ki, Twitter üzerinden bir mesaj yayınladı.

”Twitch aldıkları bu karar hakkında bana spesifik olarak bir sebep belirtmedi. Bu zor zamanlardaki desteğiniz için teşekkür ediyorum.”

Konu ile ilgili kişisel bir yorum da eklemek istiyorum. Yıllardır keyifle takip ettiğim bir yayıncı. Her ne kadar bir kurgu içerisinde yayınlarını yapsa da, tepkilerini düzenli izleyenler az çok tahmin edebilirler. Linkini aşağıya bıraktığım, uzaklaştırılmadan önceki yayınının son 10 dakikasını izleyecek olursanız, yayın sırasında telefonuna bakıyor ve uzaklaştırıldığı haberini alıyor. Yutkunmakta bile zorlanıyor, bir süre nasıl davranması gerektiğini bilemiyor bile. Devamında bu günleri de atlatacağız diyerek yayını kapatıyor. Gelmeye çalıştığım nokta şu ki, tanıdığımız Dr. Disrespect kendisine herhangi bir bilgi verilmeden, belirttiği gibi sebepsiz yere uzaklaştırılmış olsaydı, yayın savaş alanına dönerdi. Twitch en alt kademesinden en üstüne kadar sivri dilinden nasiplenirdi.

Umuyoruz ki bütün suçlamalardan aklanarak geri gelir. Önümüzdeki günler konu ile ilgili bizlere ne gösterecek, merakla bekliyoruz.

İlginizi çekebilir: STEAM İNDİRİMLERİNDE 5 TL ALTI 10 OYUN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz