Among Us Başlangıç Rehberi

Among Us Başlangıç Rehberi

Among Us genellikle 6-10 kişi ile oynanan, 1 yada 2 kişinin ımpostor (katil), geri kalanların ise crewmate (masum) olduğu, crewmate olanların ımpostorları bulması, ımpostorların ise kimseye farkettirmeden Crewmateleri öldürmesini baz alan bir oyundur.

Among Us ‘un hikayesi ile şu şekilde; bir keşif gezisine giden astronotların arasına insan dışı varlıklar sızıyor ve bu keşif gezisini sabotaj etmeye çalışıyorlar. Astronotlar ise bu sabotaj yapan kişilerin kim olduğunu bulmaya çalışıyorlar.

Oyun 3 harita üzerinde oynanıyor

Skeld Haritası

Bu haritada uzay mekiğinin içindeyiz, keşif yapacağımız gezegene yol alıyoruz.

Polus Haritası

Bu haritada uzay mekiğinden iniş yapıyoruz ve keşif yapacağımız gezegene iniyoruz.

MIRA HQ Haritası

Bu haritada ise astronotlar ile iletişim kuran kulenin içerisindeyiz.

Among Us’ı daha iyi oynayabilmek için bir kaç Impostor ve Crewmate taktiği

Agresif Impostor

Oyunun başında diğer ımpostor ile beraber dolaşın, bu işinize yarayacak çünkü sizi görenler beraber dolaştığınızı doğrulayacak. Aynı zamanda oylama zamanı geldiğinde birbirinizi aklayabileceksiniz. Diğer ımpostor ile beraber dolaşırken 2 tane crewmate’i yalnız gördüğünüzde double kill atıp oyunu sizin için kolaylaştırabilirsiniz. Bu şekilde sürekli öldürme süreniz doldukça birilerini öldürür ve kolayca oyunu kazanabilirsiniz. Olabildiğince sabotajları da kullanmaya özen gösterin.

Pasif Impostor

Bu oynanış biçiminde ise çoğunlukla Crewmateler ile dolaşacaksınız ve kendinizi doğrulatacaksınız. Bu oynanış biçiminde sahte görevler yapmayı unutmayın, daha inandırıcı olur. Kendinizi doğrulattığınızda birkaç saniyeliğine ayrılıp birilerini öldürebilir ve hiçbir şey olmamış gibi tekrardan diğer Crewmatelerin yanına gidebilirsiniz. Sabotajları kullanıp bunları düzelterek diğer kişilerin güvenini kazanabilirsiniz. Bu oynanış biçiminde çok dikkatli olmanız gerek, aksi takdirde kendinizi ele verebilirsiniz.

Crewmate Taktikleri

Olabildiğince hızlı bir şekilde görev yapın. Impostor olmadığından emin olduğunuz kişiler ile beraber dolaşın, aksi taktirde yalnız düşerseniz Impostor sizi çok rahat avlayabilir. Sürekli birilerine suç atmayın, bu bütün şüpheleri üstünüze çeker ve boş yere asılabilirsiniz. Olabildiğince kendinizi doğrulatın, sürekli birilerinin yanında görev yapmaya çalışın. Bu size herkesin güvenmesini sağlatacaktır.

Şuanda Steam’da 10.50 TL olan oyun eğer güzel arkadaş ortamınız var ise çok zevk alıcağınız, uzun saatler oynayabileceğiniz bir oyun.

İlginizi çekebilir: Demon’s Souls Remaketen Yeni Oynanış Fragmanı

Çağatay Şahin

Biraz troll, biraz deli dolu, biraz da oyun aşığı...

Bir yorum yap.

Tıkla ve yayına katıl.
Takip etmek için tıklayın.