Playstation Türkiye‘nin yayınladığı Days Gone Hakkında Bilmedikleriniz adlı videoyu bir gözatmanızı istedik. Malum oyun hakkında çok fazla bilgimiz yok. Elimizdeki en güçlü kaynak ise Playstation Türkiye’nin yayınladığı bu video. Siz videoyu izlerken ben de ilgimi çeken ufak detaylara gireyim.

Tabiki de satın aldık :))

O meşhur zombi sürüleri sürekli karşımıza çıkmayacakmış eğer o bölgelere gidersek gelecekmiş. İşte bu hoşuma giden bir detay çünkü Left 4 Dead gibi sürekli gelen zombi sürüsü teması sadece Left 4 Dead’de güzel duruyordu.

Geliştirici ekibin Unreal Engine kullanması da çok ilgimi çekti. Ben de bir oyun geliştirici olarak söylemeliyim ki kesinlikle yüzlerce karakteri tek ekrana sığdırmak çok fazla işlemci yükü demektir. Bu oyunu oynarken özellikle bu detaylara odaklanın. Days Gone Hakkında Bilmedikleriniz adlı video PS4 PRO ile çekilmiş bir video. Normal PS4 kullanıcıları 30 fps üstünü görebilecek mi merak etmiyor değilim. Bu da aslında başka bir dosya konusu sevgili okurlar. Diğer bir konumuz olması muhtemel, bu kadar çok karakter nasıl render’landı sorusunu da soracağız.

Yazının sonuna gelirken hepinize musmutlu ve başarılı günler diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz