League of Legends – Yeni Şampiyon Samira ve Yetenekleri

League of Legends – Yeni Şampiyon Samira ve Yetenekleri

League of Legends oyununa eklenmesi planlanmış olan üç şampiyondan ikisini zaten görmüştük (Lillia ve Yone). Sırada ise, hem yakın hem uzak menzilli ve rakiplerini havalı bir şekilde katletmeyi tercih eden şampiyonumuz Samira var.

(Samira’nın Splashart’ı)

League of Legends evvreninde Samira ortaya çıkmadan önce, sadece birkaç yayıncının kaçırdığı bilgiler üzerinden yorumlanmıştı. Ancak şampiyonun kendisi, bu kaçırılan bilgilere bire bir uyuyor. Samira, rakiplerini stilli bir şekilde öldüren ve stili güzelleştikçe güçlenen bir kite sahip. İsterseniz hemen yeteneklerine bakalım.

(Samira’nın çıkış kostümü Psy-Ops Samira)

(Yeteneklerin henüz Türkçe isimleri yayınlanmadığı için burada İngilizce isimlerini kullanacağım.)

Pasif: Daredevil Impulse

Samira rakiplerine farklı saldırılar ve yetenekler ile vurdukça, E’den S’ye kadar biriken (maksimum 6 yük) bir kombo kazanır. Bu kombo Samira’ya her kademede hareket hızı kazandırır.
Samira’nın yakın menzildeki saldırıları fazladan büyü hasarı verir.
Samira’nın saldırıları kitle kontrol yetenekleri altındaki rakipleri havaya kaldırır ve fazladan hasar verir. Ayrıca Samira, saldırı menzilinin dışındaki bir rakibe saldırmak isterse azıcık ileri atlar.

Q: Flair

Samira, fiziksel hasar vuran bir atış yapar. Eğer yakın menzildeki bir rakibe saldırırsa, atış yapmak yerine kılıcını ileri doğru savurur. Samira bunu E yeteneği ile birlikte kullanırsa, Samira yolunun üstündeki her rakibe saldırır.

W: Blade Whirl

Samira kılıcını bir saniyeliğine etrafında savurur, ve yanındaki rakiplere iki kez hasar verir. Samira bu sırada yakınına gelen bütün menzilli nesneleri yok eder.

E- Wild Rush

Samira bir takım arkadaşının veya rakibinin üstüne atılır. Eğer bir rakibi öldürürse bu yeteneğin süresi sıfırlanır.

R- Inferno Trigger

Samira bu yeteneği sadece stili S kademesinde iken kullanabilir. 2 saniye boyunca etrafına kılıçlar ve mermiler savurur, ve her atış fiziksel hasar verip can çalma uygular. Ayrıca bu atışlar kritik vuruş da yapabilir.

Samira şu anda bana Yasuo ile Katarina’nın birleşip, bir nişancı olmuş hali gibi geliyor. Ancak şampiyon hakkında tüm bilgiler ortaya çıkmadan bir şey demek zor. Samira ile vadide görüşmek üzere!

İlginizi çekebilir: Çocukluğunuzun Kart Oyunu: Yu-Gi-Oh!

Avatar
Yazar Ruzgar

Bir yorum yap.

Tıkla ve yayına katıl.
Takip etmek için tıklayın.