Neighbours Back From Hell Genel Bakış

Neighbours Back From Hell Genel Bakış

Neighbours Back From Hell, çocukluğumuzun oyunlarından Neighbours From Hell 1&2 oyunlarının modern bilgisayarlara optimize edilip paket olarak satılan versiyonudur.

Peki ne bu Neighbours Back From Hell?

Oyunda Woody isminde bir karakter ile oynuyorsunuz. Karakterimiz Woody bir TV programı ile anlaşır. Komşusunun evine girerek ona tuzaklar kurar, şakalar hazırlar ve komşusunu kızdırmaya çalışır. Tabi bu şakaları yaparken komşunuza yakalanmamanız gerekmektedir. Eğer komşunuza yakalanırsanız vay halinize. Yakaladığı zaman sizi çok fena pataklar, ve 1 canınız gider. Oyunda toplam 3 cana sahipsiniz, eğer canlarınız biterse bölüme tekrar başlarsınız.

Şakaları ne kadar ard arda yaparsanız o kadar rating yaparsınız ve bölümü kadar fazla puan ile bitirirsiniz. Oyun toplam 25 bölümden oluşuyor. Bazı bölümler sinir ettiğiniz komşunun evinde, bazı bölümler yatın içinde, bazı bölümler ise tatil beldelerinde geçiyor. Her bölümde farklı farklı şakalar, tuzaklar var.

Hangi platformlarda var?

Neighbours Back From Hell Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows platformlarında oynanabilir durumda. Steam‘de 67.50 TL olarak satışa sunuldu. Daha öncesinden Neighbours From Hell Compilation oyununu alanlara ise bu oyun ücretsiz olarak verildi.

Benim bu oyuna kaç puan veriyor?

Metacritic puanı 7.5/10 olan bu oyuna, benim puanım ise 7.8/10 puan. Oyunun eksikleri ise oyunun eğlenceli fakat sürekli kendini tekrarlaması ve kısalığı diyebiliriz. 25 bölümü bitirmek toplamda 3-4 saatinizi alıyor. 3-4 saat oynanan bir oyuna 67.50 TL vermek biraz fazla. Ama Steam kütüphanenizde bulunması gereken güzel oyunlardan birisi.

Peki diğer inceleme siteleri bu oyun hakkında ne diyor?

“Gerçek televizyon programlarına olması gereken şeyler. Zalim, kalpsiz ve komik.”
75 % – Game Spy

“Bazı ilginç kıvrımları olan eğlenceli bir bulmaca oyunu. Çok uzun bir oyun değil, ne çok zor ne de çok kolay bir oyun. Büyüleyici ve bağımlılık yapacak derecede eğlenceli”
7/10 IGN

Peki bu oyun nasıl bir sistem istiyor?

Eski bir oyun olduğu için her türlü bilgisayarın kaldırabileceğini düşünüyoruz.

  • İşletim Sistemi:  Windows XP / ME / 2000 / 98 / 7 / 8 / 10
  • İşlemci:  Intel Pentium II, 233 MHz
  • Bellek:  128 MB RAM
  • Ekran Kartı:  3D graphics card compatible with DirectX 8
  • Depolama:  500 MB kullanılabilir alan

İlginizi Çekebilir: Among Us Başlangıç Rehberi

Çağatay Şahin

Biraz troll, biraz deli dolu, biraz da oyun aşığı...

Bir yorum yap.

Tıkla ve yayına katıl.
Takip etmek için tıklayın.