League of Legends ‘ın bu yıl için tanıttığı son şampiyonlardan biri olan Rell, 10.25 yamasıyla beraber oyuna dahil oldu.

Rell
Süvari Rell

Riot Games ‘in son çıkardığı destek ve tank karakter Braum idi. Bununla birlikte yeni çıkan şampiyon’ a biraz daha farklı özellikler eklenildi. Ana çıkış noktası zaten destek-tank karışımı olacaktı. Ayrıca karakterin büyü yetenekleri, çok erken yaşlarda demirbazlık şeklinde açığa çıkmıştı. Bu nadir yetenek, ona metali kontrol etme şansı sunuyordu.

Rell Oynanış

  • ‘’Kalıpları Kır (pasif )’’ : Şampiyon rakibe saldırırken çok yavaş bir biçimde saldırır. Ama her saldırış rakibin  belli bir yüzde de zırh ile büyü direncini düşmesini sağlar ve ilave hasar verir. Daha fazla rakibe saldırmak karakterin zırh ve büyü direncini artırır.
  • ‘’Parçalayan Darbe’’ : Şampiyon q yeteneği ile birlikte ileri doğru atılarak rakibe hasar verir. İlk rakibe gerçek hasar verir ve diğer hedefler yarı hasar uygular. Ayrıca kendini kalkanla korumuş kahramanlarında kalkanını yok eder.
  • ‘’Demirbazlık (Sert İniş)’’: W, 2 seçenekten oluşur. İlk olarak sert inişle Rell atıyla beraber havaya sıçrayarak rakibe hasar verir ve atı gelene kadar yok olmayan bir kalkan kazanır.
  • ‘’Demirbazlık (Binek Sırtı)’’ : Bu seçenekte ise Rell ileri atılarak zırhını çelikten yapılan bir bineğe dönüştürür, rakibe doğru atılarak binekle beraber zıplatır ve ek hasar verir. Bir nevi binek üzerindeyken hızlıdır ve bineği olmadan çok yavaş hareket eder.
  • ‘’Çekiş ve İtiş’’ : E yeteneği ile Rell mızrağını takım arkadaşına bağlayarak ona büyü direnci ve zırh sağlar. Yetenek rakiplerin arasında yapılırsa , kısa süreli bir sersemletme oluşur. Buna ek olarak q yeteneği ile birlikte aktif edilirse eksik cana bağlı olarak Rell ve takım arkadaşı bir miktar iyileşir.
  • ‘’Manyetik Fırtına (Ulti)’’ : R yeteneği ile manyetik bir alan oluşturur ve alana rakipleri çekmeye çalışır. Bu alana giren kişiler yetenekleri kullanabilir.

Değerlendirme yaparsak, çoğu oyuncu Rell’ in yavaşlığından şikayetçi. Birkaç oyun denemesiyle karakteri oynarken oyun boyunca çok sıkıldım. Ama karakterin sağlamlığı ile gerçekten iyi bir destek karakteri olduğunu da rahatlıkla görebiliriz.

İlginizi çekebilir: Kumların Hiddeti Nasus inceleme

Oyunsever, Gamelisher bünyesinde yazar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz