Geçtiğimiz günlerde Wired dergisine konuşan PlayStation’ın mimarı Mark Cerny verdiği teknik detaylar haricinde ürünün fiyatı hakkında da konuştu. Yeni PlayStation’ın devrim niteliğinde sayılacak bir takım özelliklerine gözatalım hemen!

Teknik özelliklerinde en çok dikkat çekenler; yeni SSD teknolojisi ve gerçek ışık olarak nitelendireceğimiz Ray Tracing teknolojisi oldu. Wired çalışanlarına gösterilen PlayStation demosunda, piyasaya çıkmış son Spiderman oyunununda yükleme ekranının 20 saniyeden 0.8 saniyeye düşürdüklerini gösterdiler. Tabi ki buradaki karşılaştırma PS4 PRO ile gerçekleştirildi. Günümüzün en güçlü konsolu olarak geçen PS4 PRO’nun bu kadar üstüne çıkacak yeni PlayStation 8K desteği ile gelecek ve oyunlarda gerçek ışığı taklit edebilecek yeni AMD Ryzen işlemciyle farkı açacak. Tabi 8K monitör olmadan ne işimize yarayacak gibi sorular gelmeden cevap verelim. 8K çözünürlükte 60 fps güç üretebilecek bir cihazın 4K’daki performansını bir düşünün derim.

Peki fiyatı ne olacak? Wired dergisine röportaj veren Mark Cerny yeni PlayStation’ın 500$ fiyat bandını aşmayacağın belirtti ve bu fiyata fazlasıyla cazip bir cihaz olacağından bahsetti. 2020 yılının sonlarına doğru çıkacağına göre şimdiden kenara para ayırın derim. Görünüyor ki PS4 PRO 4000₺ ise siz en iyisi 5000₺’yi görecek gibi duruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz