Steam, bilgisayar oyunculuğu için şüphesiz ki en önemli oyun tedarik uygulaması. Steam pek çok insanın bilgisayarında yer kaplayan ve kullanıcıların büyük oyun kütüphanelerine sahip olduğu çevrimiçi oyun satış platformu. Steam son zamanlara kadar sektörün lideriydi. Ancak geçtiğimiz zamanlarla birlikte Valve firmasının, Steam üzerinden kazanmış olduğu paraya ortak olmak isteyen alternatif çevrimiçi oyun satış platformları, sektörde kendine yer edinme çabasına başladı.

Çevrimiçi oyun satışı konusunda Steam’e rakip olan en dişli firmalar ise; Discord, Twitch ve Epic Store oldu. Özellikle Epic Store’un kullanıcılarına her ay bir adet bedava oyun vermesi, oyun basınında kendinden çokça bahsettirmesine sebep olmuştu. Öte yandan Twitch ve Discord yaptıkları atılımlar ile sektörde büyümeye devam ediyor. Tüm bu gelişmelerin farkında olan Steam de, bu yarışın ardında kalmamak üzere daha fazla kullanıcı dostu ve oyun odaklı bir arayüze geçiş yapmaya karar verdi.

Reddit’te kullanıcıların Steam başlığı altında paylaştığı görsellerin Steam platformunun geçiş yapacağı yeni arayüz olduğu iddiaları yer almakta. Gelecek güncellemenin ardından, Steam’in görsellerdeki gibi bir arayüze sahip olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz