Kısa süre önce çıkıp 4 günde 10 milyon kullanıcı sayısına ulaşarak büyük bir başarıya imza atmış yapım olan Apex Legends hakkında konuşalım.

Çıktığını gün PS4’üme indirip test etmiştim. Titanfall hayranı olarak Respawn Entertainment’ın neler yaptığını çok merak etmiştim. Şöyle bir gözattım ve gördüğüm ise inanılmaz görseller oldu. Oyunun PS4 Pro üzerinden test ettiğim için PS4 grafikleri hakkında bir fikrim yok. Karakter modellemeleri çizim tadında olsa da çok güzel detaylara sahip ve nedense aklıma Borderlands geldi. Sanırım birçok oyuncu da benim gibi düşünüyor.

Piyasada birçok Battle Royale türünde oyun var peki Apex Legends’in farkı ne? Bence cevabı çok basit o da ekip çalışmasının çok önemli oluşu. PUBG ve Fortnite’da yaşadığım en büyük sıkıntı ekip üyelerinin farklı bölgelere inişi ve iletişime geçmek için mecburen sesli iletişime geçmemdi. İyi de ben insanlarla konuşacak olsam dışarı çıkardım, şehrin bunaltıcı atmosferinden ve insandan kaçmak için oyun oynayan biriyim. Apex’te sadece L1 tuşuna basarak istediğim yeri işaretleyip istediğim yere gidelim diyebiliyorum. Bence bu büyük bir çoğunluğun gönlünü kazanmıştır.

Peki muadillerine göre oynanış nasıl dersek şöyle bir özetleyeyim. Konsol oyunlarında yaşanılan en büyük sıkıntı belki de FPS oyunlarda nişan alma mekanikleridir. Red Dead Redemption 2’de sanırım otomatik kilitlenme olmasa oynamayı bırakmayı düşünürken Apex Legends’de nasıl kafa atışını daha hızlı yaparım hesaplarına giriştim. Evet kontrolcü ile nişan almak çok akıcı Fortnite ve PUBG’ye göre.

Toplumdan bu kadar hızlı uzaklaşıp çizgisel bir hayata sürüklenen insanlar için 3 kişilik bir ekibin, uçuş kaptanı önderliğinde savaş alanına inmesi bence çok ufak bir detay ama Apex Legends oynamamız için büyük bir etken.

Eğer sizin de farklı bir düşünceniz varsa yorumlara yazmayı unutmayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz