Birkaç gün önce çıkış videosu yayınlayan Need For Speed Heat, oynanış videosu için ise sitesine bir geri sayım koymuştu ve bu geri sayımda Gamescom 2019’a işaret ediyordu. Dün o tarih ve saat geldiğinde oyuna dair yeni detaylar ve oynanış videosu yayınlandı.

Yeni ortaya çıkan detaylara göre, Need For Speed Heat hikaye tabanlı bir açık dünya oyunu olacak. Bundan sonra oyunda karşımıza daha fazla yağmur koşullarının çıkacağı da bir başka bilgi. Sanki devrim yapmışlar gibi. Oyunda gece ve gündüz olacak. Gündüz resmi yarışlarda yarışıp para kazanabilirsiniz. Gündüzleri polisler şehirde daha az ve daha sakinken; geceleri polisler daha agresif olacak. Oyunun büyük bir kısmını ise gece yarışları yani illegal sokak yarışları oluşturacak. Kanuna karşı geldikçe sahip olduğunuz aracın ”Heat” seviyesi artacak. Artan Heat seviyesi sizi yakalamak isteyen polislerin seviyesini ve agresiflik seviyesini belirleyecek. Sıradan polis arabalarının kovaladığı araçtan, helikopterlerin takip ettiği, devasa polis kamyonetlerin ön cepheden çarparak durdurmaya çalıştığı bir araç haline geleceksiniz.

Bir önceki Need For Speed Heat yazımı okuduysanız orada göreceğiniz bir tahminim vardı . Oyunda kullanılan oyun motorunun payback ile aynı olabileceğini ileri sürmüştüm. NFS Heat’in kullandığı oynanış mekaniği ise 5 yıl öncesine ait. Evet tam 5 yıl öncesine. Sadece oyun motoru da değil üstelik; grafik ve araç kontrolü olarak da 5 yıl önceki oyunla neredeyse aynı olacak. Hatırlamayanlar için 5 sene önceki o hiç tutmayan Need For Speed serisin sizlere göstereyim.

Need For Speed Heat

Tıpkısının Aynısı

2015 Yılında yayınlanan serinin bu berbat ve satmayan oyununu, yeniden pişirip karşımıza heat adıyla çıkaracaklar. Bilmeyenler için şunu söylemekte fayda var; oyunun oynanışı tam bir facia. Sanki mobil oyun oynarmışçasına arcade bir yapıya sahip. Yani kısacası 2015’te çıkan bir oyunun üzerinde biraz oynama yapıp (polis getirmek, gece gündüz döngüsü, yeni araçlar, yeni hikaye) önümüze tekrar koyulmuş durumda.

Need For Speed Heat ile alakalı detaylara dönecek olursak oyundaki ana karakterimiz bir kadın olacak. Hikaye boyunca Payback’in aksine yalnızca bu kadın kadın karakter ile oynayacağız. Yapımcılar ayrıca gerçekçilik açısından hasar almada yenilikler yaptığını ve yarışırken yarışçıların hasar almaması gerektiğini ifade ediyor. Bu tarz söylemleri her ne kadar çok duysak da Need For Speed de çok az görülmüş bir yapıdır araçların hasar aldıktan sonra performans deformasyonu yaşamaları. Muhtemelen çoğunluk kozmetik hasardan ibaret olurken oynanışa doğrudan etki etmeyen (aracın sağa çekmesi vs) hasarlar söz konusu olacak. Umarım en azından tamamı ile hasarın etkin faktör olduğu bir mod da oyunculara alternatif olarak sunulur.

Ek olarak oyunu çevrim içi de oynayabileceğiz tabi ki de. Bu modun adı ise ”AllDrive” olacak. Online da kendinize ait bir grup kurup yarışabileceksiniz. Oyunun yapımcıları bir değişiklikte oyunun online modunda yapmış. O da KARAKTER ÖZELLEŞTİRMEEEE. Yeeey!!! Oyun boyunca yalnızca başlangıçta göreceğiniz karakter özelleştirme ile sizlerin kendinizi yarattığınız yarışçı ile daha yakın hissetmenizi istemişler. Karakter özelleştirmede Adidas çoraplar bile var! Lisansın ve orijinal ürünün burada da dibine vuran Need For Speed Heat sizlere sınırsız bir eğlence vaat ediyor! Yerseniz.

Sonuç olarak: Köklerine dönecek denen Underground serilerine selam çakılan pr çalışma döneminin ardından bize 5 yıl önceki bir oyunun büyük bir Dlc’si sunulmuş durumda. Ek olarak EA‘in fiyat politikasından kaynaklı olarak, oyun standart sürümde 468 Lira, Deluxe sürümde ise 539 Lira gibi saçma sapan bir rakamdan karşımıza çıkıyor. Tamamen arcade odaklı ve çok hızlı tüketilecek bir oyun için bu para çok yüksek, orası kesin. Biz oyunu oynayıp incelemek isteriz ancak tabii ki de gidip bu oyuna bu parayı verecek değiliz. Zaten böyle bir finansmanımız da söz konusu değil. Ama olur da inceleme fırsatı bulursak emin olun burada fersah fersah sizlere oyunu anlatıyor olacağım. İşte oyunun dün itibari ile yayınlanan yeni videosu

İlginizi çekebilir: Kerbal Space Program 2 Trailer’ı ile Geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz